Dolný Liptov. Najvyššia účasť v druhom kole prezidentských volieb bola v Potoku, najnižšia v Komjatnej. Ivan Korčok sa stal víťazom prezidentských volieb v meste Ružomberok. Voliť prišlo v sobotu 6. apríla 13 817 ľudí (účasť 63,81%), pričom 7 106 – 51,76% z nich dalo hlas jemu, Petra Pellegriniho zakrúžkovalo 6 622 obyvateľov – 48,23%.
V okrese Ružomberok vyhral bývalý predseda národnej rady so ziskom 15 227 hlasov (50,68%), bývalého ministra zahraničných vecí podporilo v dolnom Liptove 14 816 ľudí, čo predstavuje 49,31%. Účasť v okrese zaznamenal Štatistický úrad na úrovni 65,66%, voliť prišlo celkovo 30 259 občanov. Ružomberský vidiek si zvolil Pellegriniho. Obce okresu mu dali 8 605 hlasov (52,74%), Korčok dostal 7 710 hlasov (47,25%). Najvyššia účasť voličov bola v najmenšej obci Potoku, kde prišlo k urnám 85,39% ľudí, teda čosi vyše 70 voličov. Vysoká účasť bola aj v Bešeňovej, Kalamenoch, Ľubochni a Lúčkach, nad 72%. Najmenej voličov mali v Komjatnej, len 57,93%.
Osem dedín okresu Ružomberok mohlo štatistikom oznámiť, že v nich uspel Ivan Korčok. Patrilo mu víťazstvo v Bešeňovej, Hubovej, Komjatnej, Likavke, Liptovskej Teplej, Martinčeku, Štiavničke a Valaskej Dubovej. V Bešeňovej a Likavke vyhral pomerne presvedčivo. Naopak,v Martinčeku to bolo v jeho prospech o jediný hlas, vo Valaskej Dubovej o päť. Peter Pellegrini sa dočkal výrazného víťazstva predovšetkým v baštách sociálnej demokracie dolného Liptova. Najvýraznejšie vyhral v Liptovských Revúcach a Liptovskej Lúžnej, ale aj v Liptovskej Osade. V Ivachnovej to bolo tesné, tam uspel len o tri hlasy, v Potoku o štyri.
Pozoruhodná situácia nastala v Liptovských Sliačoch. Tam totiž nevyhral ani Korčok, ani Pellegrini. Ako je to možné? Najväčšia obec Liptova totiž prostredníctvom voličov prisúdila obidvom kandidátom rovnaký počet hlasov – 997. Podľa našich informácií dokonca okrskové komisie tento stav viackrát overovali a prepočítali.
Paradoxné na tomto prípade je konštatovanie, že sa tak stalo v obci, ktorá disponuje najvyšším počtom obyvateľom nielen v okrese Ružomberok, ale v celom regióne Liptova. Rovnaký počet hlasov pre obidvoch kandidátov by bol štatistiky viac pravdepodobný v malých dedinách, v Sliačoch aj preto ide o zaujímavú zhodu okolností a môže to poukazovať na skutočnosť, že (aj politicky) je obec rozdelená na dva tábory...