Ružomberský hlas
  • Pondelok 27. máj 2024
  • 0:0:0
  • Online:

V polovici mesiaca zaznela médiami správa, že diaľničný úsek pri Ružomberku by mal byť odovzdaný do užívania do konca roka 2025. Po kontrolnom dni na stavbe D1 Hubová – Ivachnová to dňa 15. apríla oznámil minister dopravy Jozef Ráž a zároveň zhodnotil, že je s intenzitou prác spokojný. Primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň sa na sociálnej sieti i webe mesta vyjadril k pokračovaniu prác na diaľničnom úseku D1.

„V diaľničnom tuneli Čebrať je už dokončené sekundárne ostenie. Aktuálne montujú konzoly na ukotvenie technologických zariadení. Úprimne som rád, že práce na diaľničnom úseku napredujú podľa plánu a dúfam, že ich nič nezdrží,“ podotkol primátor Kubáň.

Trvalé dopravné zaťaženie podľa neho trápi mesto Ružomberok. Zlá dopravná situácia, ktorú spôsobuje 30-tisíc automobilov na hlavnom cestnom ťahu cez mesto každý deň, je dennodenne v našich mestských častiach. „Niet pochybností, že konečné vyriešenie problémov prinesie až dokončenie diaľnice. My pre to urobíme všetko, čo v rámci kompetencií, ktoré samospráva má, môžeme,“ skonštatoval primátor.

Pri tejto príležitosti primátor Ružomberka upriamil pozornosť aj na projekt dopravného prepojenia R1 a D1 z Banskej Bystrice cez Donovaly do Ružomberka, ktorý má podľa jeho slov pre mesto rovnaký význam. „Spoľahlivá dopravná infraštruktúra má význam pre región i mesto aj z hľadiska mobility pracovnej sily a je dôležitá pre zabezpečenie konkurencieschopnosti v regióne, prílev investícií a rozvoj. Verím, že Ministerstvo dopravy SR urobí potrebné kroky, ktorými sa zabezpečí aktualizácia Koncepcie územného rozvoja Slovenska a to tak, aby nevznikali pochybnosti o strategickom zámere vybudovania severojužného spojenia R1 Banská Bystrica – Ružomberok – D1 a R3 Ružomberok – Oravský Podzámok,“ dodal Ľubomír Kubáň.

Vyhľadávanie

Pondelok 27. máj 2024
0:0:0
Online: