Ružomberský hlas
  • Pondelok 27. máj 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 20. apríl 2024
  • 1014

Bravúrnym spôsobom zvládli dnes basketbalistky MBK Ružomberok úvodný zápas extraligy v sérii o bronz proti Šamorínu. Vyhrali presvedčivo o 40 bodov, a tak sa v stredu môžu v prípade víťazstva u súpera tešiť z obhajoby bronzových medailí.

Áno, Šamorín to vôbec nemal ľahké. Podľa slov trénerky Sujovej im chýbalo veľa hráčok, pretože sú na antibiotikách. Ale, ani Ružomberok zďaleka nenastúpil v kompletnom zložení. Len na lavičke sledovala zápas kapitánka Buknová, nehrala ani dlhodobo zranená Andělová. Ide pritom o dve kľúčové hráčky družstva.

Sila Ružomberka je však v trénerskej dvojici. Juraj Suja a Michal Porubčan majú dlhoročné skúsenosti a sú zrejme najdlhšie stále pôsobiacou trénerskou dvojicou v Európe. Majú od "A po Z" zmapovaný kolektív, ktorý trénujú, a v dnešnom stretnutí tiež dokázali a ukázali všetkým divákom, v čom je sila Ružomberka. Vo variabilite, napriek tomu, že väčšinou majú k dispozícii len mladé a málo skúsené hráčky. V tímovosti, pretože ak nejaká basketbalistka práve nemá formu, zastúpi ju ďalšia. 

Rovnako v takmer dokonalom reagovaní na aktuálny stav a vývoj zápasu. Vedia, kedy zvýšiť hlas (a tréner Suja to vie naozaj naplno), vedia, kedy krotiť emócie a majú prehľad o tom, kedy a koho poslať na palubovku. Dávajú často šancu mladým hráčkam (vzhľadom na nízky rozpočet klubu ani iné robiť nemôžu), a tie nielenže zbierajú minutáž, ale aj dokazujú trénerskému tandemu oprávnenosť svojej nominácie.

Ružomberok vyhral jasne o 40 bodov. Už v stredu môže sériu o bronz ukončiť. Ak v Šamoríne vyhrá, získa tretie miesto, rovnako ako vlani. Na tento duel organizuje fanklub Concordia 1906 výjazd. Odchod je o 15:00 spred ŠH Koniareň, cena je 30 eur. Prihlásiť sa môžete správou fanklubu na sociálnej sieti

Juraj Suja, Ružomberok: “Som rád, že sme zvládli tento prvý krok série o bronz. Netreba si však klamať, sme favoritom proti Šamorínu, čiže, len sme potvrdili to, čo sme mali. Neurobili sme dieru do sveta, ustáli sme to, čo sme potrebovali. Nastúpili sme koncentrovane, prvý polčas bol dobrý. Až na menšie chybičky v obrane, ale už bolo zapojených do hry 10 hráčok, vrátane mladých. Ideme do Šamorína, kde sa hrá veľmi ťažko. Mrzí ma však dnešné zranenie Simony Marcovej, dúfam, že to nebude také vážne, ako to vyzeralo. Chceme to v stredu zvládnuť a získať bronz.”

Timea Sujová, Šamorín: “Máme katastrofálny zdravotný stav družstva. Prišli sme do Ružomberka s 5 klasickými hráčkami, ostatné sú na antibiotikách. Mrzí ma zranenie Marcovej, bude nás zase o jednu menej. Doma to bude v stredu zrejme rovnaké, ako som spomínala, ostatné basketbalistky mám na antibiotikách, a dlhšie ako na minútu ich nemôžem poslať do hry.”

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 84:44 (48:16). Jarošová 26, Kaľužná 15, Jackovecová 10, Ďuratná a Michaličková po 8, Mikovčáková 6, Urbanová 5, Hadačová 2, Štefančová 1 – Vargová 14, Ošťadálová 8, Lüttmerdingová a Sobôtková po 6, Marcová 4, Bábiková, Kovácsová a Slamová po 2. Štvrtiny: 24:8, 24:8, 23:18, 13:10. TH: 16/13 – 16/14. Trojky: 9-0. Diváci: 466. Rozhodovali: Karnay, Sirocký a Životský. Úspešnosť streľby: 47% – 40%.

Kompletná štatistika zápasu TU.

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Pondelok 27. máj 2024
0:0:0
Online: