Ružomberský hlas
  • Pondelok 27. máj 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 2. máj 2024
  • 320

EXKLUZÍVNE „Tréner Gašparík dnes pôjde do Trnavy asi cez Maďarsko, určite nie cez Ružomberok,“ vtipne poznamenal televízny komentátor finálového zápasu národného pohára v Košiciach po jeho skončení pred kamerami Joj Šport.

„Strašne ma to bolí. Po takomto vývoji zápasu je to veľmi nezaslúžené. Takto to cítim, bohužiaľ, taký je šport, nevyhráva vždy ten lepší. Obetovali sme stopercentnú koncentráciu na ligu, teraz nás ostatní dobehli, znovu za tri dni hráme s Ružomberkom. Tak, ja neviem, uvidím...,“ pokračoval evidentne rozladený lodivod Spartaka. Trnava ani na desiaty pokus za sebou (!) nedokázala poraziť Ružomberok, a táto séria už začína mať príchuť reálnej fóbie. A, ako spomenul Gašparík, už v sobotu 4. mája sa Spartak znovu postaví proti zverencom Ondřeja Smetanu...

Pohár je náš – druhýkrát! Historický úspech MFK Ružomberok! Trnavské prekliatie pokračuje! Aj toto by mohli byť titulky po víťazstve zverencov Ondřeja Smetanu proti Spartaku. Túto stredu pred 17:00 bolo rozhodnuté, že Slovnaft cup 2024 po víťazstve 1:0 putuje do Ružomberka. Košická futbalová aréna sa ukážkovo zaplnila. Vyše 8 700 divákov sledovalo boj o titul v národnom pohári medzi MFK Ružomberok a FC Spartak Trnava. Sektory Ruže boli slušne zaplnené, do metropoly východu smerovali stovky priaznivcov z dolného Liptova.

Dvomi pôsobivými choreografiami sa prezentoval mimoriadne početný fanklub Concordia 1906, odetý v čiernych farbách. Približne 200 aktívnych fanúšikov hnalo svoj tím dopredu celý zápas. Prvá choreografia – obrovský nápis Ružomberok, čierne pozadie, biely nápis so symbolikou mesta, klubu a fanklubu. Druhá – bielo-oranžové vertikálne pásy. A k tomu príkladná podpora zverencov Ondřeja Smetanu.

Samotný duel začala lepšie Trnava. Už v úvodnej minúte mohla streliť gól, Danielovi však loptu zblokoval Mojžiš. Mala aj ďalšie šance, keby ich premenila, do 15. minúty mohlo byť prakticky rozhodnuté. Nestalo sa. Ružomberok sa osmelil, hráči v oranžovom trpezlivo čakali na svoju šancu, ktorá prišla celkom nečakane. V nastavenom čase prvého polčasu si obrancovia Trnavy nerozumeli s brankárom Takáčom. Poslali mu „malú domov“, ktorú gólman Spartaka nečakal, loptu netrafil, ale aktívny.........................

(dokončenie textovej časti v Ružomberskom hlase č.9/2024 - vychádza 3.5.)


POVEDALI PO ZÁPASE

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka (zdroj: Joj Šport): „Finálový zápas je o víťazstve, o ničom inom. To sme dosiahli. V druhom polčase sme spadli moc nízko do defenzívy. Pokyny po zmene strán boli hrať rovnako ako predtým, byť aktívni, pokryť si Ďuriša, hrať organizovane. Po našej ľavej strane nás Trnava prehrala, ale potom prišiel Jano Maslo, a už úradoval, vyhrával súboje, to má súper často smolu. Celý čas som veril, že to zvládneme a vyhráme. Hovorím to pri všetkej úcte a slušnosti, dnes to nemohlo skončiť inak ako našim víťazstvom.“

Michal Gašparík, tréner Trnavy (zdroj: Joj Šport): „Veril som, že sme dokonale pripravení na dnešný zápas. Obetovali sme ligu, často je to spojené aj s nepochopením našich fanúšikov, novinárov. Všetko sme však ladili na tento duel, aby sme podali dobrý výkon, a hráči ho podali. Už od začiatku, kedy sme mohli dať dva góly. Mali sme zlú sériu s Ružomberkom, mal som však pocit, že vieme, ako nad nimi vyhrať. Nechápem to. Nikdy sme neurobili takúto chybu, že pri malej domov tam nebol brankár. Mohli sme zápas rozhodnúť do 15-20 minúty.

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 1:0 (1:0) – Ružomberok vyhral Slovenský pohár. Gól: 45. Tučný. Žlté karty: 32. Zsigmund – 41. Koštrna, 76. Paur, 90. Mikovič. Rozhodovali: Kružliak – Ferenc, Vitko. Diváci: 8764. MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Hladík (75. Gerec (C)), Chrien, Lavrinčík, Luterán (79. Jackuliak), Malý, Mojžiš (67. J. Maslo), Selecký, Tučný (66. Domonkos), Zsigmund (75. Múdry). FC Spartak Trnava: Takáč – Azango, Daniel, Ďuriš, Kóša, Koštrna, Mikovič (C), Ofori, Procházka (75. S. Štefánik), Šulek (60. Paur), Zeljković (75. Bukata).

Vyhľadávanie

Pondelok 27. máj 2024
0:0:0
Online: