Ružomberský hlas
  • Streda 21. február 2024
  • 0:0:0
  • Online:

Priestory Čokoládovne Passé (Chocolaterie) na Mostovej boli začiatkom decembra 2023 odeté do slávnostného rúcha. Umelecké štúdio WeServe, za ktorým sú Ružomberčania Marek Kando a Dávid Frolo, pripravilo očarujúcu udalosť, na ktorej prvý raz aktéri predstavili svoje grafiky. Podujatie Vernisáž-Pártysáž bola podľa ich slov zlúčením umeleckého prejavu, netradičných koktailov a živej zábavy.

 „Atmosféra bola nastavená s upriamením pozornosti na limitované linorytové tlače, predstavujúce detaily a jedinečné perspektívy umelcov z barového sveta. Priestor bol plný vzrušenia, keď návštevníci obdivovali rozmanitú škálu grafík, pričom každá z nich rozprávala svoj vlastný príbeh,“ poznamenal pre RH Dávid Frolo. Aby dvojica mladých Ružomberčanov dodala dotyk rytmu do umeleckej symfónie, rozhodli sa ísť za hranice obvyklého a ozvláštniť udalosť najatím diskdžokeja Olivera Olosa. Starostlivo zostavený playlist sa podľa nich bezproblémovo spájal s atmosférou, vytvárajúc pre všetkých prítomných pohlcujúci zážitok.

Okrem vizuálneho a auditívneho potešenia boli hostia ponúknutí exkluzívnym drink menu na mieru vytvorených nápojov, ktoré pripravoval člen štúdia Dávid - talentovaný barman. „Každý nápoj bol samostatným umeleckým dielom, inšpirovaným linorytom a navrhnutým tak, aby oslovil chuťové poháriky. Od živých farieb po jedinečné chuťové profily tieto nápoje pridali multisenzorický rozmer k oslave,“ doplnil D. Frolo.

Keď sa umelci a milovníci umenia miešali, vymieňali si myšlienky a názory, „pártysáž“ sa stala kotlom kreativity a kamarátskej atmosféry. Na záver - nebola len formálnosťou, ale živou oslavou umeleckého úspechu. Prostredníctvom kombinácie linorytu, hudby a špeciálnych nápojov štúdio WeServe premenilo rutinnú udalosť na nezabudnuteľný zážitok, ktorý prekročil hranice tradičných výstav umenia. Ak by ste mali záujem o limitovanú grafiku alebo by ste sa chceli dozvedieť viac nájdete si ich jednoducho na Instagrame alebo facebooku pod menovkou We Serve.

Vyhľadávanie

Streda 21. február 2024
0:0:0
Online: