Ružomberský hlas
  • Pondelok 4. december 2023
  • 0:0:0
  • Online:

RUŽOMBEROK (red, foto Alkana) - Muzikálová Základná umelecká škola Alkana, ktorá dlhodobo a úspešne pôsobí aj v Ružomberku, hľadá deti vo veku 4 až 14 rokov. Zápis sa uskutočňuje od 6. do 8. júna v priestoroch školy na Hurbanovej 4 v Ružomberku (každý deň o 16:00). Viac informácií sa dozviete aj na tel. čísle 0907 216 556, resp. an e-mailovej adrese ruzomberok@alkana.sk, kde si môžete stiahnuť aj prihlášku. Len dopĺňame, že ružomberská Alkana pripravuje na 11. júna slávnostné vystúpenie k 40. výročiu Klubu dôchodcov v Ružomberku (Veľká dvorana, 15:00), a 27. júna odohrá Pesničkový koktejl o 17:00 na nádvorí pri sídle školy. Pôjde o pestrý hudobno-tanečný program.
Žiaci SZUŠ Alkana Ružomberok získavajú umeleckú prax účinkovaním v Divadle Alkana. Okrem autorských muzikálov Alkany (autormi muzikálov sú manželia Kaňukovci z Bratislavy) tiež v muzikálových galaprogramoch a hudobno-tanečno-divadelných show.

ZÁKLADNÝ REPERTOÁR SZUŠ ALKANA RUŽOMBEROK
Červená Čiapočka - Muzikál pre deti na motívy známej rozprávky, v ktorej nechýba lúka s roztancovanými kvetinkami a šantivými zajačikmi, mravenisko s pracovitými mravčekmi, malinké hríbiky, motýliky, tulácky vlk, prefíkaná líška a samozrejme, Červená čiapočka a stará mama. Napínavý príbeh s tancom, hudbou a pesničkami očarí každého diváka.
Princezná Mrazonetka - Muzikál upúta malebnou zimnou "zamrznutou" scénou, ako aj nápaditými kostýmami jednotlivých postáv. Rozprávkový príbeh zavedie divákov do zvláštnej krajiny, v ktorej všetko zamŕza. Deti v kráľovstve však nájdu riešenie a spolu s Deduškom Mrázom prídu na nápad, ako kráľovstvo zachrániť. A aby sa to podarilo, musia im pomôcť aj deti v hľadisku...

Pipi Dlhá Pančucha - Muzikál o dievčatku, ktoré sa nikdy nenudí. Pipi pobaví divákov svojím vystúpením v cirkuse, bitkou s veľkými zlodejmi, stane sa černošskou princeznou na ostrove Kurekuredut, naučí sa tancovať bašumbu a privedie nových kamarátov na lodi cez more do svojej vily vilôčky. Dokáže tak všetkým, akú silu má priateľstvo a veselý smiech.
Zakliati bratia a Baba Jaga - Rozprávka predstaví deťom odvážnu Haničku, ktorá sa vydá na cestu cez hlboký les, aby zachránila svojich stratených bratov. S pomocou svojich kamarátov, lesných víl, myšiek, psíkov, mačičiek a maca vyrieši všetky úlohy, ktoré od nej žiada Baba Jaga. Hanička bratov oslobodí a zlá Baba Jaga stratí svoju zázračnú moc.
Čarodejník a strašidielka - Muzikálová rozprávka o tom, ako Jakub zachránil malé strašidielka i celú strašidelnú ríšu. Napínavý príbeh o ríši plnej kúziel, dobrých víl, zlého čarodejníka, hadích strážcov a zásadového kráľa. Aj keď sa všetko dobre skončí, diváci získajú veľké ponaučenie.
Popoluška - Muzikál na motívy známej rozprávky. Alkanovská Popoluška si však získa srdce princa nielen krásou a múdrosťou, ale aj neobyčajným tancom ako je rock and roll, ktorý ju naučili tancovať hrášok a šošovička. Dobrá víla, škriatkovia a holúbky určite nechýbajú na jej svadbe. Len rozmaznanej Juliane a macoche sa to nepáči.
Mikulášska, Zimná alebo Vianočná show Alkany - Pestré zimné alebo vianočné galaprogramy vždy dýchajú nádhernou atmosférou zimy a Vianoc. Predstavenia plné zimných a vianočných piesní, spevu, hudby a tanca. Alkana hráva programy v rôznych obmenách.
Muzikálové showprogramy Alkany - V galaprogramoch môžu diváci vidieť to podstatné, čo sa žiaci Alkany naučili počas školského roka. Predstavenia majú rôznu náplň, ale vždy sú plné nápadov, hudby, spevu, tanca i stepu. Sú to napr. Muzikálová show, Hviezdáreň, Letná show, Alkanovský bublifuk, Alkana deťom, Roztancovaná Alkana, Alkanovská ulica, Alkanáda a iné.

Vyhľadávanie

Pondelok 4. december 2023
0:0:0
Online: