• Ružomberok
  • Šport
  • 25. október 2023
  • 1007

ŠPORT Štvrté kolo národného pohára vo futbale postavilo proti sebe dve liptovské mužstvá. MFK Ružomberok nastúpil na domácom štadióne pod Čebraťom proti odvekému rivalovi - MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Pôvodne sa malo hrať na štadióne nášho súpera, ale keďže ten rekonštruuje štadión, na základe dohody obidvoch klubov sa stretnutie odohralo v metropole dolného Liptova.

Zaujímavý bol pohľad na obidve lavičky. Na domácej sedel Ondřej Smetana, nový tréner MFK Ružomberok, ktorý mal po svojom boku asistenta Petra Tomka, ešte do nedele hlavného lodivoda futbalovej Ruže. Na hosťujúcej zase boli Ján Haspra ml. a Marek Sapara, niekdajšie trénerské duo spod Čebraťa, v súčasnosti lodivodi Mikuláša.

Účastník Niké ligy začal lepšie, vytvoril si aj viacero šancí, z ktorých sa ujala jedna v 21. minúte. Hladík sa presadil v šestnástke Mikuláša a Ružomberok vyhrával - 1:0. Do konca polčasu boli hostia prakticky bezzubí, pred brankára Ruže sa dostávali len sporadicky, vážnejšiu príležitosť si nevypracovali. To však zmenilo v druhom dejstve. Už necelých päť minút po zmene strán sa dostával do šance Laura, ktorého v šestnástke podľa hlavného rozhodcu Gemzického nedovolene zastavil Úradník. Následne na prekvapenie tribún videl aj červenú kartu, a nariadený pokutový kop bezpečne do stredu bránky premenil Jendrišek - 1:1.

Ružomberok reagoval prakticky okamžite, a už o chvílu trénerský tandem Smetana-Tomko vystriedal až štyroch hráčov. Lavrinčíka, Chobota, Gereca a Hladíka nahradili Šefčík, Zsigmund, Selecký a Chrien. Hostia z horného Liptova napriek početnej výhode neprebrali očakávanú iniciatívu, vytvorili si však dve-tri nebezpečné šance, ktorým ku gólu chýbal len kúsok. Ujať sa druhýkrát v stretnutí vedenia však mohli aj domáci, no v nadstavenom čase svoju obrovskú príležitosť nevyužil Selecký, a tak museli o víťazovi rozhodnúť až pokutové kopy.

Kopalo sa ich v zápase až 11. Prvý a desiaty mal na starosti Jendrišek (bývalý hráč Ružomberka). Úvodný dal, desiaty nie. A ani jedenásty nepremenil Gerát (rovnako pôsobil aj pod Čebraťom), preto do piateho kola národného pohára postúpil Ružomberok. Z domácich v rozstrele uspeli Šefčík, Múdry, Zsigmund a Chrien (nedal Tučný), za hostí premenili Bartoš, Gerát a Klimek. Gerát bol exekútorom dvoch pokutových kopov, rovnako ako Jendrišek. A rovnako ako on, prvý dal, druhý nie.

MFK Ružomberok - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1, 4:3 na pokutové kopy. Góly: 21. Hladík - 51. Jendrišek (11m). ŽK: Klimek (LM), ČK: Úradník (RK). Rozhodovali: Gemzický - Jekkel, Kuba. Diváci: 676. MFK Ružomberok: Frühwald – Úradník, Gabriel, Mrva, Luterán – Lavrinčík, Múdry, Chobot – Gerec (C), Hladík, Tučný. Náhradníci: Ťapaj – Maslo, Švehla, Šefčík, Jackuliak, Zsigmund, Selecký, Chrien, Malý. Tréner: Ondřej Smetana. MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Vajs – Klimek, Voško, Diviš, Bartoš (C), Bielák, Gerát, Frank, Trabalík, Laura, Jendrišek. Náhradníci: Húska – Iseni, Štrba, Lehotský, Staš, Mazanovský, Teplan, Kuchárik, Capko. Tréner: Ján Haspra.