Ružomberský hlas
  • Sobota 22. jún 2024
  • 0:0:0
  • Online:

(EXKLUZÍVNE) O tom, že život v Bratislave je drahší a nákladnejší ako v Ružomberku, netreba nikoho zvlášť presviedčať. Stačí sa pozrieť na ceny nehnuteľností, poplatkov, ale aj sortiment bežného života. Predsa je však (minimálne) jedna komodita, tovar, ktorý je v hlavnom meste lacnejší ako v centre dolného Liptova. Pizza, ktorú aj podľa internetovej encyklopédie Wikipedia „Ružomberčania milujú“, je u nás drahšia ako v Bratislave.

Celkovo počet prevádzok, ktoré v Ružomberku ponúkajú pizzu, výrazne prevyšuje porovnateľné mestá. Dávnejšie síce zanikli dlhoročne známe pizzerie ako Tutti, Delika či nedávno najstaršia Pizzeria Bella, no vznikli nové. Len pred týždňom Pizza Adamo’s, ešte predtým London Pizza, Pizza Brothers či Pizza Kubko.

Porovnali sme teda cenu základnej pizze Margherita v Ružomberku a v Bratislave. V origináli ide o typickú (neapolskú) pizzu s vyvýšeným okrajom, ozdobenou ručne drvenými lúpanými paradajkami, mozzarellou, lístkami čerstvej bazalky a extra panenským olivovým olejom.