Ružomberský hlas
  • Streda 24. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 8. marec 2024
  • 608

Minulý týždeň sa futbalisti MFK Ružomberok prekvapujúco a zhodou okolností, ale úplne zaslúžene (a na poslednú možnú chvíľu) prebojovali do skupiny o titul. Niké liga sa tak rozdelila na dve časti, horná šestka aj s Liptákmi bude atraktívna, Čierny Peter zostal v rukách Banskej Bystrice a Trenčína, ktorí "spadli" do skupiny o záchranu.

Futbalový stánok Pod Čebraťom sa dnes naplnil najviac v aktuálnom ročníku. Na štadión prišlo 2387 divákov, ktorí videli slušný zápas z obidvoch strán. Úradujúci majster z Bratislavy hral toľko, čo potreboval. Ružomberok si vypracoval možno 2-3 čisté šance, no proti gólu sa postavil výborný Borjan v bránke Slovana, ktorí všetky pokusy ofenzívy domácich zneškodnil.

Zverenci Ondřeja Smetanu ukázali možno až prílišný rešpekt pred súperom, hrali s hlbokého defenzívneho bloku, čo však malo jednu praktickú výhodu - až na jednu výnimku nedovolili Slovanu vytvoriť si vyloženú gólovú príležitosť. Tá výnimka sa udiala v nadstavenom čase prvého polčasu, keď si Marcelli umne počkal na center na hranici malého vápna, a hoci boli pri ňom traja domáci hráči, skóroval do siete bezmocného Frühwalda - 0:1.

Šance Ružomberka prišli v druhom polčase. Vyložené boli dve, no kryl ich brankár Borjan. Domácim viazla finálna prihrávka, ktorú viackrát spackali, aj preto si viac príležitostí prakticky nevytvorili. V uzimenom počasí pod Čebraťom (teplota atakovala bod mrazu) hral úradujúci majster len toľko, čo potreboval, čo mu napokon stačilo na výhru 1:0 - po ktorú si do Liptova aj prišiel.

Jeden z hlavných partnerov ružomberského futbalu - spoločnosť Tauris, pripravila v spolupráci s klubom MFK Ružomberok pohostenie pre divákov zadarmo - a tak si obecenstvo mohlo v chladnom počasí vychutnať Zipser párky. Tie sa rozdávali na mnohých miestach obidvoch tribún. Údajne bolo objednaných až 3000 kusov tejto slovenskej špeciality. Je pravdepodobné, že sa všetky minuli...

MFK RUŽOMBEROK - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:1 (0:1). Góly: 45. Marcelli. ŽK: 29. Malý, 67. Selecký – 78. Kankava. Rozhodca: Dzivjak – Hancko, Vitko. Diváci: 2387. MFK Ružomberok: Frühwald – Malý, Maslo (69. Mojžiš), Gabriel – Luterán (69. Šefčík), Zsigmund (81. Domonkos), Lavrinčík, Selecký – Hladík (58. Gerec), Chrien, Tučný (46. Boďa). ŠK Slovan Bratislava: Borjan – Bajrić, Kašia, Wimmer – Pauschek (90. Marušin), Kankava, Savvidis, Vojtko (74. Lichý) – Marcelli (74. Blackman), Kucka, Zmrhal (90. Božík). 

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Streda 24. apríl 2024
0:0:0
Online: