Ružomberský hlas
  • Pondelok 15. júl 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 2. marec 2024
  • 4251

ŠPORT AKTUÁLNE Ešte pred mesiacom to vyzeralo tak, že len zázrak a priaznivá zhoda okolností (čo bolo nepravdepodobné) môže futbalový Ružomberok posunúť v Niké lige po nadstavbovej časti do skupiny o titul. Druhého marca večer je to realita, zverenci Ondřeja Smetanu postúpili do "hornej šestky", čo zavŕšili dnes víťazstvom nad Podbrezovou 2:1.

Víťazný február. Súťažne začali Ružomberčania Niké ligu výhrou nad Trnavou 1:0. Potom uspeli aj v Michalovciach rovnakým výsledkom, a dokázali 4:2 zdolať aj Zlaté Moravce na ich štadióne. Navyše, výherný kolotoč sa nezastavil ani v národnom pohári, kde v stredu tento týždeň zdolali v Dunajskej Strede domáci DAC 1:0. A dnes pokorili pod Čebraťom tiež Podbrezovú, s ktorou na Horehroní v jeseni prehrali 0:5.

Priaznivá zhoda okolností. Dnes sa hralo posledné kolo základnej časti Niké ligy. Ružomberok, ktorý bol ešte pred niekoľkými hodinami na 8. mieste tabuľky, mohla katapultovať do "hornej šestky" len domáca výhra nad Podbrezovou, a zároveň súhra viacerých okolností. Jedna z nich sa stala realitou. Trenčín remizoval v Skalici 0:0 a Banská Bystrica doma s Košicami 1:1, čo znamená, že zverenci Ondřeja Smetanu budú v nasledujúcich kolách nastupovať proti Slovanu, Trnave, Dunajskej Strede, Žiline či Podbrezovej, a nie proti Zlatým Moravciam, Michalovciam, Košiciam, Skalici, Trenčínu a Banskej Bystrici.


Muž, o ktorom sa bude hovoriť. Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok. Akoby mal zázračný prútik. Určite ho nemá, ale dokázal s tímom takmer nemožné. To, čo sa ešte pred mesiacom zdalo utópiou, je dnes skutočnosťou, a tak sa pod Čebraťom môžu diváci tešiť na atraktívnych súperov, a snáď aj pred početnejšou kulisou. Za tým všetkým je však okrem nesporného prínosu hráčov na trávniku jeden jediný muž - spomínaný lodivod futbalovej Ruže, Ondřej Smetana. Bezpochyby si zaslúži obdiv a rešpekt za to, čo s týmto mužstvom dokázal, pretože už teraz je to viac, ako sa čakalo...