• Šport
  • 31. júl 2023
  • 1123
  • Autor: Michal Domenik

ŠPORT Duelom so Žilinou odštartovali futbalisti MFK Ružomberok včera pod Dubňom nový ročník futbalovej Niké ligy. Domáci vstupovali do zápasu po blamáži v Belgicku, kde v predkole Európskej konferenčnej ligy prehrali s Gentom vysoko 1:5. Psychologická výhoda teda mohla byť na strane Liptákov...

Ale, nebola. Už od začiatku domáci Žilinčania hýrili pohybom, a zverenci Petra Tomka si len veľmi ťažko získavali loptu a snahu o územnú prevahu. V 38. minúte využil Addo obrovské zaváhanie ružomberskej obrany, cez ktorú sa poľahky predral a bezmocnému Krajčírikovi nedal žiadnu šancu - 1:0. Viac ako 1 600 divákov burácalo, smútila len početná skupina fanklubu Concordia 1906, ktorý vycestoval z Ružomberka podporiť MFK.

Po zmene strán sa Ruža snažila vyrovnať, čo sa aj podarilo po parádnom voleji Domonkosa v 58. minúte. Radosť "oranžových" však trvala len 12 minút, kedy znovu Addo, po zahanbujúcom zlyhaní obrany MFK zvýšil na 2:1. Tréner Ružomberka síce reagoval striedaniami, ale neskoro, alebo neúčelne. Nasledoval tretí gól domácich v podaní Sauera - 3:1.

Presný zásah MFK s poradovým číslom tri len podčiarkol veľký problém súčasného futbalového Ružomberka, ktorým je bezpochyby obrana. Pri prvom, ale aj pri druhom góle sa Addo bez najmenších problémov a akéhokoľvek odporu preštrikoval obranou MFK a strelil gól. Defenzíva sa po tomto zápase javí ako obrovský problém Liptákov, čo ich môže v prípade neriešenia tohto stavu stáť nielen góly vo vlastnej sieti, stratu dôležitých a cenných bodov, ale aj dobré umiestnenie v súťaži.

Niké liga, 1. kolo: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:1 (1:0). Góly: 38. a 70. Addo, 83. Sauer – 58. Domonkos. Žlté karty: 56. Stojchevski – 6. Luterán, 66. Gerec. Rozhodovali: Marhefka – Bednár, Poláček. Diváci: 1603. MŠK Žilina: Belko – Leitner, Stojčevski, Ndjeungoue – Kopásek (46. Rusnák), Adang, Gidi (63. Sauer), Javorček – Kaprálik (63. Iľko), Jambor (63. Ďuriš), Addo (81. Minárik). MFK Ružomberok: Krajčírik – Kotula, Maslo, Malý, Selecký – Chrien (59. Múdry), Domonkos, Luterán (59. Boďa) – Šefčík (75. Tučný), Gerec (79. Jackuliak), Chobot (59. Lavrinčík).