Ružomberský hlas
  • Sobota 22. jún 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 6. máj 2023
  • 806

Minulý týždeň sa futbalisti MFK Ružomberok dozvedeli, že vo Fortuna lige s určitosťou skončia na 7. mieste (prvej priečke skupiny o udržanie sa). Čo im zaručuje účasť v prípadnej baráži o Európsku konferenčnú ligu. To ešte nevedeli, že dnes tretia Trnava prehrá s piatou Banskou Bystricou, a jej tretie miesto (zaručujúce, že sa baráž o EKL vôbec bude hrať) je vzhľadom na len dvojbodový náskok na štvrtú Podbrezovú bude ohrozené.

Do konca sezóny zostáva odohrať dve kolá. Hrá sa teda o šesť bodov. Ak o týždeň Podbrezová v priamej konfrontácii o tretie miesto zdolá doma Trnavu, o bod ju predbehne, bude tretia, a zotrvanie na tejto priečke v konečnej tabuľke bude mať výlučne vo svojich rukách. A pri forme Trnavy (len úbohé tri body z uplynulých 6 zápasov v lige), je to veľmi pravdepodobné. Naopak, Podbrezová má po výhre doma nad Dunajskou Stredou a včera v Žiline ukážkovo našliapnuté na zisk historického tretieho miesta, čím by sa baráž o EKL (aj s Ružomberkom) vôbec nehrala.

Tento úvod bol potrebný pre vysvetlenie nasledujúcich viet. Dnešná zostava Petra Struhára na domáci duel so Skalicou indikovala znaky podcenenia súpera a trestuhodne lodivod Ruže akoby nechal sedieť na lavičke hráčov, ktorí v uplynulých dueloch hrali od začiatku, v základnej jedenástke. Domonkos, Mojžiš, Bobček (nemohol hrať kvôli 5 ŽK), v útoku len nevýrazný Kelemen. Bez Gereca, nezvestného Madleňáka, zdravého a pripraveného Boďu (ktorý do zápasu napokon prekvapujúco vôbec nezasiahol, napriek nepriaznivému vývoju skóre).

Tréner Ružomberka na margo zmien v zostave po zápase uviedol: "Bolo to vplyvom zranení, alebo sme si chceli vyskúšať hráčov, aby si buď oddýchli, alebo sme chceli vidieť niektorých hráčov priamo v akcii, aby sme vedeli, čo budeme riešiť do budúcej sezóny. Z tohto pohľadu bolo vidieť, že nám chýbala kvalita v poslednej tretine ihriska, kde sme sa nevedeli presadiť. Skalica hrala kompaktne. Ťažko sa nám presadzovalo hlavne cez stredných obrancov. Zámer, ktorý sme chceli vytiahnuť na Skalicu, nám nevychádzal."

MFK Ružomberok - MFK Skalica 1:2 (0:1). Góly: 46. SAMUEL ŠEFČÍK - 8. Martin Mášik, 48. Jakub Kousal. Žlté karty: 31. Luterán, 44. Selecký, 70. Maslo, 73. Fabiš – 31. Fábry, 42. Mášik, 75. Rudzan. 802 divákov. Rozhodovali: Kišš - Hancko, Jekkel. MFK Ružomberok: Frühwald – Mrva (66. Fabiš), Malý, Maslo, Selecký (85. Rakyta) – Zsigmund, Luterán (46. Domonkos) – Šefčík, Chrien, Tučný (46. Gerec) – Kelemen (77. Macejko). MFK Skalica: Šemrinec – Krčík, Blažek, Hurtado, Rudzan – Morong, Mášik (66. Vlasko), M. Hollý (69. Černek), Kousal (69. Yao) – Fábry (66. Podhorin), Haša (78. Švec).


TABUĽKA skupiny o udržanie sa (priečka, klub, zápasy, rozdiel gólov, body)

1. RUŽOMBEROK 30 11 44

2. SKALICA 30 -6 34

3. ZEMPLÍN 30 -10 33

4. TRENČÍN 30 -16 33

5. FC VION 30 -12 31

6. L. MIKULÁŠ 30 -32 15

Vyhľadávanie

Sobota 22. jún 2024
0:0:0
Online: