Ružomberský hlas
  • Pondelok 15. júl 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Ostatné
  • 21. november 2022
  • 7990
  • Autor: Michal Domenik
  • foto FB/rkhlas/Viera Kaštánková, Helena Sivoňová

Dnes o 5:30 bol ružomberským hasičom nahlásený požiar rodinného domu na Houdekovej. Momentálne je už lokalizovaný, na mieste však stále zasahujú hasiči. Nik nebol vážnejšie zranený. "Do hasenia požiaru boli okrem našich hasičov zapojení aj Hasiči z Likavky, Liptovského Mikuláša, Safirs a dobrovoľní hasiči z Turian," povedal pre RH riaditeľ OR HaZZ Ružomberok Slavko Hreha, ktorý na mieste zasahuje. Podľa jeho slov sa požiar z poschodia rozšíril do podkrovia, ktoré bolo požiarom najviac postihnuté. Kvôli masívnemu zadymeniu sa museli hasiči pri zásahu striedať. Prácu im komplikuje aj ťažký prístup k ohnisku požiaru.

Poslanec MsZ za Baničné Michal Kubačka, ako aj jeho nový kolega v zastupiteľstve za Baničné Vladimir Klimek informovali, že spolu s kolegami pripravujú formu pomoci rodinám, ktoré v dome bývajú. "Rodiny, bývajúce v dome však prišli v jednej chvíli o všetko. Bude preto potrebné rodinám s malými deťmi pomôcť. Spolu s novozvolenými poslancami za Baničné už vzniknutú situáciu riešime. O forme pomoci požiarom postihnutým ľuďom vás budeme informovať," uviedol V. Klimek. Redakcia RH sa bude tejto téme venovať v č.23/2022, ktoré vyjde budúci piatok 2.12.

Poslanec MsZ Michal Kubačka pre RH povedal, že zbierka na šatstvo pre deti, ktoré bývali v požiarom poškodenom dome, bude v Krčme u Kuča v Baničnom. Podrobnosti zverejní čoskoro.

Odovzdávanie oblečenia pre postihnuté rodiny bude možné dnes od 13:30 v Krčme u Kuča (pri kostole) v Baničnom. Informoval o tom poslanec MsZ Michal Kubačka. "Ide o o dievčatá vo veku 4,6,8,12 rokov, chlapci vo veku 2 ,3, 6 rokov Dvaja dospelí muži a 3 ženy," doplnil poslanec za Baničné.

Detské centrum Slovensko ponúka pomoc v podobe poskytnutia ošatenia a potravín pre našich susedov - obyvateľov vyhoreného domu. Ak môžu a potrebujú takú pomoc, nech sa ohlásia na tel. 0903 731 750, uviedlo DC na sociálnej sieti.

AKTUALIZÁCIA (19:15): Zbierka šatstva a potrieb pre postihnuté rodiny v Pohostinstve "U Kuča" v Baničnom bola ukončená (ešte bola avizovaná potreba posteľného prádla a zimnej obuvi). Vyzbieralo sa obrovské množstvo oblečenia a iných komodít, ktoré už z veľkej časti boli doručené rodinám. Jedna z nich býva na základe iniciatívy poslancov za Baničné a starostu Likavky v Detskom domove pod Kalváriou, druhá napriek rovnakej možnosti našla útočisko na Houdekovej v bytovke u známych.

Novozvolený primátor Ľubomír Kubáň poznamenal, že hlavné je, že nikto nebol zranený a obyvateľov sa podarilo včas evakuovať. Ďalej dodal: "Predseda Komisie starostlivosti o obyvateľov (sociálne veci, zdravotníctvo a bývanie) pri Mestskom zastupiteľstve v Ružomberku a mestský poslanec Miroslav Kerdík ma informoval, že sa vzniknutou situáciou zaoberajú a hľadajú možnosti, ako evakuovaným rodinám pomôcť."

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Pondelok 15. júl 2024
0:0:0
Online: