Ružomberský hlas
  • Pondelok 15. júl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

„Dobrý deň všetkým, vítam vás, nech sa páči, ponúknite sa,“ povedal pred približne 20 novinármi, regionálnymi aj z celoslovenských médií, primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň na stretnutí „Raňajky s primátorom“ v stredu 20. júna v malej zasadačke radnice.

Na výber bola pestrá ponuka jedál a nápojov. Od ovocných mís cez obložené chlebíčky až po kroasanty, od vody, minerálky a džúsu až po kávu a čaj. Príjemná atmosféra, takmer rodinného typu, sa niesla takmer dvomi hodinami tohto podujatia.

„Dnes je hlavnou témou parkovacia politika mesta. Chceli by sme ju zaviesť od septembra, pričom na tomto projekte pracujeme už niekoľko mesiacov, od minulého roka. Zmyslom je, aby sme zaviedli poriadok v parkovaní v širšom centre Ružomberka,“ ozrejmil primátor hlavný účel stretnutia s médiami.

Miroslav Lepeta, predseda Slovenskej parkovacej asociácie, následne spolu s primátorom Ľubomírom Kubáňom novinárom podrobne vysvetlili zámer a cieľ mesta s parkovacou politikou, jej účelom, významom a možnosťami.

Základným významom je zavedenie tzv. Zón v centre Ružomberka, kde si tam bývajúci obyvatelia budú môcť zakúpiť Rezidenčnú kartu na parkovanie, ostatní (obyvatelia, žijúci mimo zón a návštevníci) by mali za parkovanie vo vybraných lokalitách platiť.

„Veľmi oceňujem, že sa súčasné vedenie mesta Ružomberok pustilo do tohto projektu. Pri neúmerne pribúdajúcich počtoch automobilov je to jediná cesta, ako regulovať parkovanie v širšom centre mesta, a aspoň nejakým spôsobom zvýhodniť obyvateľov, ktorý v tomto priestore bývajú,“ uviedol M. Lepeta.

 Pôvodný návrh z dielne radnice podľa očakávania prvý raz zmenila a doplnila mestská rada v polovici júna. Mimoriadne mestské zastupiteľstvo, ktoré bolo k tejto téme na programe v piatok 28. júna o 14:30, mohlo nielen zmeniť navrhovaný cenník, ale aj neschváliť, a teda úplne odmietnuť zavedenie parkovacej politiky mesta od septembra tohto roka. Napokon ho však poslanci so zmenami schválili.

 O schválenom návrhu budeme informovať v budúcom vydaní Ružomberského hlasu v piatok 12. júla.

Vyhľadávanie

Pondelok 15. júl 2024
0:0:0
Online: