Ružomberský hlas
  • Pondelok 15. júl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

V objatí prírody, na skok do centra, takýmto sloganom láka spoločnosť ODEKO na projekt 58 nových bytov v Ružomberku. Nové bývanie s názvom Bátorky by malo vyrásť v lokalite medzi ulicami Kosovo a Krčméryho na južnom okraji Baničného.

Bátorky je podľa územného plánu historický názov územia, v ktorom sa bude výstavba realizovať. V dvoch bytovkách chce investor skĺbiť modernú architektúru a ticho prírody s dobrou dostupnosťou mesta. Samostatné bloky budú prepojené podzemným parkoviskom. Blok A bude štvorpodlažný a blok B päťpodlažný.

„Projekt ponúka spojenie zelenej strechy, zeleného vnútrobloku, energetickej úspory, pokojnej lokality, ba dokonca vlastnej záhradky. Potenciálni klienti si môžu vybrať z 5 jednoizbových, 26 dvojizbových, 24 trojizbových a 3 štvorizbových bytov, cenovka najdostupnejšieho jednoizbového s balkónom a pivnicou začína na 88 tisíc eurách, najdrahší vyjde na 199 tisíc,“ uviedol Juraj Trizna, manažér predaja skupiny ODEKO.

Na projekt už bolo vydané stavebné povolenie. Začiatok výstavby je plánovaný koncom mája tohto roku, odovzdanie bytov na koniec budúceho roka. Výstavba bude financovaná z vlastných zdrojov firmy a z bankového úveru.

Spoločnosť je už v Ružomberku etablovaná, keď v minulosti zrekonštruovala bývalý internát pri plavárni na byty, ktoré od nej odkúpilo mesto. V rovnakej lokalite postavili aj 59 bytov a 5 polyfunkčných priestorov, ktoré poznáte pod názvom Rezidencia Bystrická. Znalosť prostredia znamená, že v Ružomberku pripravujú ešte jeden projekt. Pôjde o bytovku v lokalite Hríby za Lidlom. „Keďže sme prvým investorom v tejto oblasti, prechádzame komplikovanejším povoľovacím procesom. Okrem našej plánovanej výstavby riešime v spolupráci s mestom Ružomberok aj celkový rozvoj tejto lokality,“ vysvetlil J. Trizna.

Bytovka na Hríboch vyrastie do výšky ôsmich nadzemných podlaží, disponovať bude 77 bytmi s plochou od 29 do 95 metrov štvorcových a podzemným parkoviskom. Výstavba je momentálne odložená z dôvodu, že menší a stavebne menej náročný projekt Bátorky predbehol v povoľovacom procese Hríby. Veríme, že Hríby budú mať do roka stavebné povolenie a budú pripravené na výstavbu po dokončení Bátoriek,“ dodal.

(príspevok sme uverejnili v Ružomberskom hlase č.11/2024)

Vyhľadávanie

Pondelok 15. júl 2024
0:0:0
Online: