Ružomberský hlas
  • Sobota 22. jún 2024
  • 0:0:0
  • Online:

Mnohí z nás si na Škutovky spomíname ešte z detstva, kedy sme tam chodili do školy v prírode. Ubytovanie, jedáleň, ihrisko, pekná príroda, lyžiarsky vlek, výlety do okolia. Aj keď je areál situovaný v tesnej blízkosti Liptovskej Osady, nachádzame sa stále v ružomberskom katastri. Veľa sa v tejto lokalite oproti minulosti spred 20 či 30 rokov nezmenilo.

Podstatná informácia však je, že areál stále funguje. Poskytuje ubytovanie a stravovanie pre ubytovaných. Vlastníčkou podniku s oficiálnym názvom Rekrea-Škutovky je Angelína Klímová. „Prevádzkujeme to v súčasnej podobe už dlhé roky. Fungujeme v podstate na reklame ústnym podaním. Prevažujú víkendové pobyty pre rodiny, v letných mesiacoch k nám prídu hostia aj na viac dní. Klientelu máme zo Slovenska,“ povedala nám A. Klímová.

K dispozícii je ubytovací objekt s kapacitou 90 lôžok a objekt s kuchyňou. Návštevníci môžu využiť detské ihrisko a väčšiu plochu na športovanie. Lyžiarsky vlek vo svahu Smrekovice je už demontovaný. Pokiaľ ide o investície, pred niekoľkými rokmi vymenili okná na ubytovacej časti, zrekonštruovali kúrenie na drevosplyňovanie.

Pred vstupom do jedálne tiež vysadili zeleň do gabiónových stupňov, slúži ako fotopozadie pri organizovaní spoločenských udalostí typu svadba. „A natreli sme tiež dúhu pri vstupe,“ poznamenala o legendárnom rozpoznávacom znaku Škutoviek. Prístupovú cestu, ktorá odbočuje z hlavného ťahu I/59 pred Osadou sa snažia udržiavať v dobrom stave vo vlastnej réžii aj v spolupráci s Mestskými lesmi Ružomberok. Do začiatku letnej sezóny plánujú pod ubytovaním vybudovať altánok, ktorý využijú hostia pri opekaní.

Vyhľadávanie

Sobota 22. jún 2024
0:0:0
Online: