Ružomberský hlas
  • Sobota 22. jún 2024
  • 0:0:0
  • Online:

Krízový štáb Okresného úradu (KŠ OÚ) v Ružomberku vyhlásil dnes 21. marca mimoriadnu situáciu z dôvodu zvýšeného výskytu medveďa hnedého v zastavaných územiach miest a obcí a v ich bezprostrednom okolí. Občanov mesta a jeho okolia prosíme o zvýšenie opatrnosti najmä v ranných a večerných hodinách vo svojom okolí.

Na základe rozhodnutia KŠ OÚ bude posilnená hliadková činnosť Zásahového tímu pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody a policajného zboru, a to najmä v oblastiach so zvýšeným výskytom medveďa hnedého – vo Vlkolínci, na Gejdáku, v Malých Tatrách, Hrabovskej Doline a v oblasti mestských cintorínov.

V prípade, že spozorujete medveďa hnedého, je potrebné kontaktovať výlučne Políciu SR na telefónnom čísle 158.

"Vyhlásenie mimoriadnej situácie spôsobenej výskytom synantropných jedincov medveďa hnedého (Ursus arctos) v 19 okresoch schválila Vláda SR na svojom rokovaní v stredu 20. marca. Cieľom opatrenia je posilnenie hliadkovacej činnosti zainteresovaných zložiek tak, aby sa predchádzalo ohrozeniu života a zdravia obyvateľov v prípade výskytu medveďa hnedého v zastavaných územiach miest a obcí a v ich bezprostrednom okolí. Vyhlásenie mimoriadnej situácie reaguje na nárast počtu konfliktných situácií medveďa hnedého s človekom v dôsledku vysokého a neregulovaného jedincov v rizikových oblastiach Slovenska," uviedol hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Viac informácií TU, alebo TU.

Vyhľadávanie

Sobota 22. jún 2024
0:0:0
Online: