Ružomberský hlas
  • Pondelok 27. máj 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Aktuality
  • 31. január 2024
  • 1581

Premietanie filmu, koncert v kostole, večer pre dvoch či prechádzka s odkazmi. Aj taký bude program Národného týždňa manželstva (NTM) v Ružomberku 12. až 18. februára. Koná sa s podtitulom Vitamíny pre vzťah a organizuje ho občianske združenie NTM.

„Propagujeme manželstvo ako vzácnu hodnotu, ktorá obohacuje jednotlivcov, ale aj celú spoločnosť. Prináša párom inšpiratívne podnety pre ich vzťah, pripravuje a ponúka zaujímavé aktivity na národnej aj lokálnej úrovni s cieľom podnietiť dvojice venovať svojmu vzťahu pozornosť,“ vysvetľuje myšlienku série podujatí Viliam Sochor, koordinátor NTM. „Ružomberský“ týždeň manželstva začne v utorok 13. februára premietaním filmu „Na rázcestí“ v Aule Katolíckej univerzity (18:00) s dobrovoľným vstupným. Pokračovať bude koncertom chvál Spoločenstva pri KU v evanjelickom kostole vo štvrtok 15. februára o 18:00.

Nasledovať bude 17. februára Večer pre dvoch v Kultúrnom dome Likavka. Táto súčasť NTM je platená sumou 35 eur/pár. Ak máte záujem, treba sa na ňu prihlásiť do 15. februára na adrese sramojulius@gmail.com, pričom viac informácií získate aj na internetovej stránke ntm.sk. Posledným podujatím tohto týždňa u nás bude Prechádzka s odkazmi ku kaplnke na Kalvárii. Môžete ju zažiť v nedeľu 18. februára od 13:00 do 16:00, pričom bližšie informácie pošlú prihláseným záujemcom organizátori e-mailom.

Ako sme uviedli, témou tohtoročného NTM je podtitul Vitamíny pre vzťah. Čo tým chceli usporiadatelia povedať? Znovu má slovo V. Sochor: „Nič dôležité sa nedeje náhodou. Ak chceme niečo skutočne dosiahnuť, musíme sa na to zamerať a potom urobiť konkrétne kroky. Veľmi pravdepodobne si to od nás vyžiada zvýšenú pozornosť a úsilie. Znamená to tiež, že niektorým iným záležitostiam musíme povedať „nie“, keďže nemáme neobmedzenú kapacitu. Dôležitou záležitosťou môže byť starostlivosť o svoje zdravie. Avšak nielen to fyzické. K celkovej integrite a spokojnosti človeka výrazne prispieva aj duševná pohoda, ktorú veľmi ovplyvňuje to, ako sa cíti s ľuďmi v najbližšom okolí. Nejde ani tak o momentálne prežívanie, skôr záleží na celkovej spokojnosti a dlhodobom nastavení.“

Vyhľadávanie

Pondelok 27. máj 2024
0:0:0
Online: