Ružomberský hlas
  • Streda 21. február 2024
  • 0:0:0
  • Online:

Za (nielen) zimný skvost možno označiť hrebeňové priestory Veľkej Fatry, ktoré zjednodušene voláme Smrekovica. Nadmorská výška nad 1300 metrov je aj v týchto časoch takmer stopercentnou garanciou snehu počas zimného obdobia. Kedysi v tejto oblasti fungovali tri až štyri lyžiarske vleky, dnes sú v prevádzke dva. Z toho jeden z nich je funkčný po viacročnej odmlke.

Túto „Pomu“ sprevádzkovali na južnom svahu predstavitelia Horskej chaty Smrekovica. „Funguje nepretržite od 26. decembra. Prevádzku prerušujeme mimoriadne len v čase veľmi nepriaznivých poveternostných podmienok,“ uviedol Martin Sikora. V prípade výstrah pred silným vetrom odporúčajú telefonicky kontaktovať chatu a overiť si aktuálnu prevádzku na čísle 0910 779 756. Lyžiari majú k dispozícii 400 metrový vlek s prepravnou kapacitou 400 osôb za hodinu. Vďaka mimoriadnym klimatickým podmienkam majú na Smrekovici dostatok snehu, zjazdovku pravidelne udržujú a plánujú tak robiť celú sezónu. Denný lístok vás vyjde na 15 eur, detský 10 eur. Pre rodiny poskytujú výhodnejšie ceny.

Na opačnej strane návršia funguje druhý vlek v kuratele Hotela Granit Smrekovica s polovičnou dĺžkou. Vďaka lokalite a nadmorskej výške si zalyžujete na prírodnom snehu, čo sa v našich zemepisných šírkach stáva pomaly neoceniteľný bonus. „Snehové podmienky sú výborné, svah pravidelne upravujeme ratrakom, vlek bude v prevádzke počas celej zimy. Z predošlých rokov vieme, že posledná lyžovačka je na Veľkú noc, kedy je ešte dostatok snehu a slnečné počasie,“ povedal riaditeľ hotela Stanislav Priesol. Za jeden deň na tento vlek zaplatíte 11 eur, pre deti stojí lístok 7 eur, poldňový stojí 8 eur.

Lístky na vleky si môžete kúpiť na recepciách príslušných hotelov.

(príspevok sme uverejnili v Ružomberskom hlase č.1/2024)

Vyhľadávanie

Streda 21. február 2024
0:0:0
Online: