Ružomberský hlas
  • Pondelok 27. máj 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Kultúra
  • 27. december 2023
  • 1447

V polovici decembra odohrala ružomberská Alkana dve predstavenia autorskej muzikálovej rozprávky PRINCEZNÁ MRAZONETKA. Detský muzikál o zamrznutom kráľovstve nacvičovali talentované deti navštevujúce Súkromnú základnú umeleckú školu Alkana od septembra.

Muzikál upútal malebnou zimnou "zamrznutou" scénou, ako aj nápaditými kostýmami jednotlivých postáv. Rozprávkový príbeh zaviedol divákov do zvláštnej krajiny, v ktorej všetko zamŕzalo. Deti v zakliatom kráľovstve však našli riešenie a spolu s Deduškom Mrázom prišli na nápad, ako kráľovstvo zachrániť. A aby sa to podarilo, museli im pomôcť aj deti v hľadisku...

Dvakrát zaplnená Veľká dvorana tlieskala hereckým, speváckym a tanečným výkonom protagonistov, ktoré divákov v zimnej roztrblietanej dvorane naplno rozohriali. Predstavenie odohrali v dvoch alternáciách. V hlavných úlohách sa predstavili Veronika Laučeková a Jessica Koštialová ako Mrazonetka, Dominika Šubertová ako Kráľovná a Ján Mojš ako Deduško Mráz. Ďalšie hlavné úlohy stvárnili Alžbeta Štefaničiaková, Lea Pompášová, Zara Královenská, Eva Uhrinová, Vanesa Potkanová, Maxim Urban a Timea Čurillová. Aj najmenší muzikáloví herci vystupovali sebavedomo a nebojácne. V úlohách hovoriacich a spievajúcich snehových vločiek sa predstavili Paulína Klimeková, Olívia Hrnčiarová, Laura Nedomová a Terézia Moravčíková.

Muzikálovej základnej umeleckej škole Alkana sa svojim predstavením podarilo navodiť krásnu zimnú predvianočnú atmosféru. V roku 2024 bude ružomberská Alkana oslavovať 15te výročie pôsobenia v našom meste. Už dnes sa jej priaznivci môžu tešiť na 14. máj 2024, kedy pri tejto príležitosti odohrá Alkana veľkú Jubilejnú show. Viac info na www.alkana-rbk.sk. 

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Pondelok 27. máj 2024
0:0:0
Online: