Ružomberský hlas
  • Pondelok 27. máj 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Aktuality
  • 10. november 2023
  • 825

V súčasnosti v najväčšom projekte svojho druhu v dolnom Liptove s názvom Rezidencia Hrabovo postupujú vo výstavbe. Realizačný tím však avizuje meškanie. Výstavba je situovaná v hornej časti Hrabovskej doliny pod zjazdovkou z Malinného Brda do Hrabova.

Rezidencia Hrabovo predstavuje 186 investičných apartmánov v 62 objektoch, ktoré investor nazval chalety. Súčasťou projektu má byť aj výstavba veľkej budovy s názvom Sky apartmány&wellness, v ktorom bude 72 apartmánov, reštaurácia, kaviareň, detská herňa, wellness a iné služby. V akom štádiu prípravy či výstavby sú tieto hlavné súčasti, priblížil projektový manažér Ondrej Rusnák.

„V projekte chalet apartmánov postupujeme s meškaním. Vplyv pandemických opatrení a vojny na Ukrajine mal značný dopad na ceny stavebných materiálov, spôsobil výpadok niektorých stavebných komodít na trhu a následné predĺženie doby ich dodania,“ uviedol skutočnosti, ktoré mali vplyv na oneskorenie termínov. Podotkol, že plánovaný počet apartmánov sa nezmenil a pokračujú v súlade so stavebným povolením. „Naším cieľom, bez ohľadu na vývoj na realitnom trhu, je dokončiť rozostavaný projekt a vytvoriť zónu oddychu pre nových vlastníkov apartmánov a ich klientov,“ konštatoval.

Dodal, že napriek prebiehajúcej výstavbe zaregistrovali výrazný záujem o ubytovanie v novo postavených apartmánoch, ktoré lákajú svojou architektúrou. Vzhľadom na značný počet rozostavaných apartmánových domov plánujú ukončiť realizáciu do leta 2025, vrátane terénnych úprav a prístupových komunikácií. Pokiaľ ide o súčasný stav rezervácií a predaja apartmánov, poznamenal že väčšina už má svojich majiteľov. V súčasnosti sa toto číslo dosahuje úroveň 75 percent.

Ondreja Rusnáka sme sa spýtali aj na druhú časť výstavby, teda Sky apartmány. „Pripravujeme realizačný projekt. Vzhľadom na náročnú architektúru si vyžaduje spracovanie množstva detailov. K samotnej realizácii pristúpime v závislosti od vývoja dopytu na realitnom trhu a po ukončení výstavby chalet apartmánov,“ dodal.

Investorom projektu je spoločnosť Ideal Concept, ktorá si zvolila cestu zelenej architektúry v srdci Liptova. Výstavbu rezortu zabezpečuje ružomberská stavebná spoločnosť Tetrastav.

Vyhľadávanie

Pondelok 27. máj 2024
0:0:0
Online: