• Ružomberok
  • Šport
  • 6. november 2023
  • 831

Písala sa 48. minúta ligového stretnutia pod Čebraťom medzi Ružomberkom a Zlatými Moravcami. V piatok 6. októbra sa vtedy domáci Lavrinčík presadil v obrane hostí a zvýšil vedenie Liptákov na konečných 2:0. Vtedy ešte nik netušil, že to bude posledný strelený gól MFK na veľmi dlhý čas. V lige už zverenci Petra Tomka / neskôr Ondřeja Smetanu, neskórovali 312 minút. Sieť nerozvlnili v Podbrezovej, ani doma v sobotu 28.10. proti Žiline. A ani cez víkend v Skalici, kde vlastným gólom prehrali 0:1.

Najprv fakty. Po víťazstve doma presne pred mesiacom so Zlatými Moravcami 2:0, ťahá futbalový Ružomberok nelichotivú šnúru troch prehier v Niké lige. Podľahol v Podbrezovej zahanbujúco 0:5, prehral aj doma so Žilinou 0:2, a neuspel ani v Skalici (0:1), kde si vlastný gól, ktorý rozhodol o osude zápasu, strelil Gabriel. Suma sumárum, tri zápasy, 0 strelených gólov, 0 bodov.

V tabuľke patrí zverencom Ondřeja Smetanu až 9. priečka, pričom práve súboj s tabuľkovým susedom so Skalice (kde sú tie časy, keď sme o umiestnenie v lige bojovali so Slovanom, Dunajskou Stredou či Trnavou) bol kľúčový. Ružomberok prehral, stále má na konte len 13 bodov, pričom ôsma Skalica ich nazbierala 17. Ešteže sú "pod nami" Košice, Michalovce a Zlaté Moravce, ktorým sa nedarí podstatne viac ako nám. Dokedy?

Nikdy v uplynulom období nám reprezentačná prestávka neprišla viac vhod, ako teraz. Je to čas pre nového trénera na stanovenie taktiky, cieľov, tréningového procesu, a potrebných zmien k tomu, aby sa Ružomberku konečne začalo dariť. Aspoň občas. A, a to je zrejmé a hlavné - aby začal strieľať góly. Pretože bez nich sa vyhrávať logicky nedá, a MFK už neskóroval až 312 minút.

Po Regálim opustil klub aj Bobček. Útočník Boďa, ani kreatívny záložník Domonkos neboli v Skalici ani len na striedačke. Kto má teda za Liptákov strieľať góly? Akoby povestný pušný prach zvlhol, akoby - nielen akoby - sa v kabíne Ruže nenašiel nik, kto vie rozvlniť sieť súpera.

Prestávka v Niké lige môže Ružomberku pomôcť. A treba sa skutočne pripraviť najlepšie, ako to aktuálne až deviaty tím tabuľky vie, pretože potom ho čakajú veľmi ťažké stretnutia. Najprv v Dunajskej Strede, potom doma s Trenčínom (piatok 24.11. o 17:30) a neskôr v Bratislave. Bude to skúška ohňom s mužstvami, ktoré sú v prvej šestke súťaže, a na ktoré rozhodne nebude priemerný, ani nadpriemerný výkon stačiť, ak chce Ruža uspieť.