Ružomberský hlas
  • Sobota 22. jún 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 14. október 2023
  • 1614

ŠPORT Basketbalistky MBK Ružomberok majú za sebou európsku premiéru, keď v prvom stretnutí skupinovej fázy Eurocupu prehrali v Rige 56:81. Dnes odohrali ďalšie súťažné stretnutie, v Koniarni bol súperom zvereniek Juraja Suju košický klub CBK.

Ružomberok síce začal pomalšie a strnulo, veď v úvodnej štvrtine padlo len 17 bodov (9:8). Potom sa však stroj MBK začal zahrievať a rozbehol sa naplno po polčase. Paradoxom je to, čo sa najmä v basketbale len tak nevidí. Tretia aj štvrtá štvrtina totiž skončila identicky - 34:14. Čiže, uragán Ruže rozhodol o tom, že Košice si z Koniarne odniesli stovky, keď prehrali vysoko 50:102.

Nielen výsledok je dôležitý. Do haly sa prišlo pozrieť až 369 divákov, čo je pomery ženskej extraligy na Slovensku viac než povzbudivé číslo. Navyše, keď MBK hral so súperom, ktorý, bez urážky, nepatrí do kategórie atraktívnych. O prvotriednu atmosféru sa v Koniarni už tradične postaral fanklub Concordia 1906.

Potiaľto má aktuálny príbeh našich basketbalistiek príjemný dozvuk. Čo je však bolestné, a to doslova, je drastické zníženie počtu hráčok, ktoré môže Juraj Suja použiť v nasledujúcich stretnutiach. A pripomíname, že MBK čakajú európske zápasy proti gréckemu gigantovi Olympiacos Pireus či tureckému Kayseri, za ktorý hráva naša bývalá hráčka Aaryn Ellenbergová.

Konkrétne. Pred vyše týždňom sa Ružomberku zranila Dominika Urbanová. Na tréningu si poranila ruku, pričom je podozrenie na zlomeninu. Nezahrá si aspoň mesiac. Len v uplynulých hodinách postihol prakticky rovnaký osud aj kapitánku MBK Alexandru Buknovú. Tiež na tréningu, a tiež na ruke. A tiež bude trénerskému tandemu Suja-Porubčan chýbať zrejme aspoň mesiac.

Škoda. Po solídnom začiatku sezóny, v ktorej Ruža vyradila v európskej kvalifikácii Ostravu, sa tím zraneniami dvoch kľúčových hráčok citeľne oslabil a jeho rozlet je značne pribrzdený. Absencia dvoch basketbalistiek kalibru Urbanovej a Buknovej sa môže výrazným spôsobom prejaviť, a určite sa aj prejaví, nielen na výsledkoch, ale aj hre Liptáčok.

Ideálne by bolo angažovať jednu či dve kvalitné, hotové hráčky. Lenže tu naráža klub na zásadný problém. Dokonca, dva. Prvým je akútny nedostatok financií, a druhým skutočnosť, že relatívne kvalitné (voľné) hráčky sú v súčasnosti k dispozícii len mimo Slovenska (a Česka). A keďže sa Ruža vydala prakticky slovenskou cestou, je to skôr želanie z kategórie snov...

FAKTY: MBK Ružomberok – CBK Košice 102:50 (34:22). Jackovecová 26, Andělová 16, Havranová 14, Michaličková a Kaľužná po 10, Mikovčáková 8, Jarošová a Štefančová po 5, Hadačová a Oravcová po 4 – Kašperanová 17, Mončeková a Kmetoniová po 8, Bačová a Drimáková po 4, Krištofová 3, Liašenková, Sunitrová a Čatlošová po 2. Štvrtiny: 9:8, 25:14, 34:14, 34:14. TH: 21/15 – 10/8. Trojky: 5-6. Diváci: 369. Rozhodovali: Izák, Cibulka a Bullo. Úspešnosť streľby: 46% – 32%.

Vyhľadávanie

Sobota 22. jún 2024
0:0:0
Online: