Ružomberský hlas
  • Pondelok 27. máj 2024
  • 0:0:0
  • Online:

KOMENTÁR ŠPORT Ružomberok dnes proti Michalovciam zahrával 10 rohových kopov, súper len jediný. Liptáci mali celozápasovú územnú prevahu, no defenzívu hostí neprekonali ani raz. A do tretice - podľa stávkových kancelárií to mal byť jednoznačný zápas v prospech Ruže. Veď hrala proti poslednému Zemplínu, ktorý v aktuálnej sezóne nazbieral len úbohé dva body... Údajne až 95% tipujúcich stavilo na výhru nášho klubu. Určite boli po stretnutí (viac než) sklamaní...

Peter Struhár (na snímke vľavo). Bývalý tréner Ružomberka, ktorý sa len dva dni dozadu dohodol na zmluve s Michalovcami. Mužstvo na dnešný duel pripravil ukážkovo. Naordinoval tvrdú defenzívnu taktiku so štyrmi obrancami. Rozumne sa nehrnul do útoku, čakal na príležitosti, z ktorých dve už zaváňali gólom. Jeho zverenci evidentne plnili taktické pokyny do bodky, Ružomberok sa prakticky nedostal do šestnástky, a keď áno, obrana Zemplína nebezpečenstvo okamžite zažehnala. Peter Struhár dnes vynikol a vo svojej premiére vydoloval pre klub cenný bod. Na pôde svojho bývalého zamestnávateľa.

Peter Tomko. Počas pôsobenia Struhára v Ružomberku mu robil asistenta. Teraz v pozícii hlavného trénera to mal ťažké. Jeho družstvo nastúpilo proti poslednému tímu tabuľky, navyše s trénerom, ktorý tu dva roky pôsobil. Po jeho boku.. Od začiatku do konca duelu však nevymyslel nič na prelomenie defenzívnej bariéry hostí. Útoky Ruže (a bolo ich nespočetné množstvo) končili vždy pred šestnástkou súpera. Divákov už z toho boleli oči. A keď sa lopta (doslova len) zatúlala "dnu", dobre pripravený Zemplín nedovolil Liptákom prakticky ani len náznak väčšej šance. Striedania prišli neskoro, a nepriniesli oživenie. Domácim chýbal nápad, prekvapujúca myšlienka na vytvorenie gólových príležitostí či hráč, ktorý by iniciatívu v tomto smere zobral na seba a presne zakončil. Peter Tomko sklamal, pretože spolu so zverencami nič na popzitívnu zmenu, gól, výhru - jednoducho nevymyslel.

Z dnešného zápasu Niké ligy vo futbale pod Čebraťom (0:0) mali radosť len teoretici, odborníci "od stola". Taktika hostí vyšla takmer ideálne, domácim chýbal nielen krôčik, ale veľký krok čo len k šanci, ktorá by znamenala gól. 

Nemožno použiť ani formulku, že "hráči Ruže dali do toho všetko", pretože nedali. Konkrétna situácia - nadstavený čas druhého polčasu, center do šestnástky Michaloviec po vzduchu, dvom hráčom v oranžovom drese chýba polkrok na (gólové) zakončenie, no práve ten pohyb navyše neurobia. Pálili by pritom z piatich metrov do (takmer) prázdnej bránky.

Kto však dnes rozhodne prekvapil, a to výsostne pozitívne, bol domáci fanklub Concordia 1906. V sektore hostí ani nohy, no domáci "srdciari" dreli a makali celý zápas, a bolo ich počuť stále. Hlasivky dnes u nich dostali zabrať, a boli jediní, kto sa staral o atmosféru pod Čebraťom, okrem občasných pokrikov "tiežfanúšikov" na adresu hráčov Ružomberka. Fanklub znovu a s radosťou - klobúk dole!

Ružomberok nemôže byť s doterajším vývojom ročníka spokojný. Má len dve horko-ťažko vybojované víťazstvá (so Skalicou 2:1, s Košicami 1:0), štyri remízy a tri prehry. Desať bodov a ôsme miesto v tabuľke. Istotne to nie je scenár, ktorý mal klub po viac ako tretine sezóny v úmysle naplniť...

FAKTY. MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 0:0. Rozhodovali: Kráľovič – Čajka, Bobko. Diváci: 1120. MFK Ružomberok: Krajčírik – Malý, Gabriel, Selecký – Lavrinčík, Zsigmund (C) (79. Múdry), Chrien (61. Domonkos), Luterán – Gerec (79. Boďa), Hladík (61. Chobot), Šefčík (79. Tučný). Náhradníci: Ťapaj – Maslo, Jackuliak, Úradník. Tréner: Peter Tomko. MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Jeřábek, Bednár (46. Shimamura), Volanakis – Magda, Karasjuk, Žofčák (C) (69. S. Danko), Bahi – van Kessel (81. Šimko), D. Pavúk (90. Vaško), Marcin. Náhradníci: Ružinský – Zubairu, Marjanovič, Steinhübel. Tréner: Peter Struhár

Vyhľadávanie

Pondelok 27. máj 2024
0:0:0
Online: