Ružomberský hlas
  • Sobota 4. máj 2024
  • 0:0:0
  • Online:

KOMENTÁR ŠPORT Takto veru veľké návštevy na naše futbalové štadióny nedostaneme. Dnešný sviatok pod Čebraťom, kde prišiel úradujúci majster Slovan Bratislava, pokazili dvaja ľudia. Mimoriadne slabý hlavný rozhodca, inak skúsený Michal Očenáš a nervózny, značne premotivovaný kapitán hostí Vladimír Weiss ml.

Začnime v 80. minúte. Kapitán Slovana fauluje domáceho kapitána Zsigmunda. Prakticky identický zákrok, za aký predtým udelil žltú kartu. Teraz má však iný meter. Vedel, že Weiss ml. už má žltú kartu, no napriek obrovskej nevôli publika, piskotu a hromženiu rozhodca Očenáš nereaguje a druhú žltú, čiže červenú kartu nevyťahuje. Bojí sa? Ak áno, koho, čoho?

Očenáš celkovo vytiahol deväť (!) žltých kariet. Jednou z nich vylúčil (po druhej žltej) domáceho Mrvu, no kapitánovi hostí sa už podobný verdikt bál (?) udeliť. Zápas viedol necitlivo, čo bolo vidno predovšetkým v 67. minúte. Vtedy, evidentne pod vplyvom emócií, bleskurýchlo tasil z vrecka žltú kartu, druhú, pre Mária Mrvu (MFK), a vylúčil ho.

Dosť už o rozhodcovi, viac priestoru si za dnešný výkon ani nezaslúži. Ak taký skúsený abriter ako on dokáže takto pokaziť zápas, je to smutná vizitka našej najvyššej súťaže. A zdvihnutý prst pre kompetentných, ktorí však, ako to už poznáme, s tým aj tak nič neurobia. Veď, ide o Slovan...

Na rovinu treba povedať, že Ružomberok začal stretnutie s príliš veľkým rešpektom. Akoby sa úradujúceho majstra bál, dával si pozor v obrane, no na útok prakticky nemyslel. Škoda, pretože prilákal pod Čebrať takmer 2 700 divákov (návštevu roka) sa už nemusí na dlhý čas podariť.

Podčiarknuté, zhrnuté, dá sa povedať, že Slovanu dnes stačil aj priemerný výkon na to, aby porazil Ružomberok. V 58. minúte sa po skrumáži v päťke MFK najlepšie zorientoval Čavrić, ktorý hlavou dopravil loptu do prázdnej bránky – 0:1. Už o šesť minút po ukážkovej priamočiarej akcii vyrovnal Chrien, no v 74. minúte striedajúci Strelec ukončil gólový film stretnutia – 1:2.

Nervózny a premotivovaný kapitán hostí Weiss ml., ktorý pokrikoval po rozhodcoch a nechýbal takmer v žiadnej slovnej výmene na ihrisku, si vyslúžil len žltú kartu v deviatej minúte, potom už však bol Očenáš k nemu milosrdný.

Ružomberok prehral, doplatil na prílišný rešpekt zo súpera, na bojazlivosť v útoku, neskoré striedania útočníkov, ale aj alibistický a (ne)pochopiteľne vlažný prístup hlavného arbitra k hráčom Slovana.

Už o tri dni čaká Liptákov ďalší domáci zápas. A, keďže u nás sa stále chodíme „pozerať“ predovšetkým na súpera, očakáva sa, že duel proti Michalovciam v sobotu od 18:00, budú sledovať poloprázdne tribúny nášho útulného štadióna...

Znovu. Škoda...

FAKTY: MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0). Góly: 64. Chrien (Hladík) – 58. Čavrić (Wimmer), 74. Strelec (Čavrić). Karty: 49. Mrva (RUZ), 58. Gerec (RUZ), 69. Zsigmund (RUZ), 89. Chrien (RUZ) – 9. Weiss (SBA), 52. Lovat (SBA), 65. Borjan (SBA), 70. Kankava (SBA) 67. Mrva (RUZ). MFK Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Malý, Gabriel, Selecký – Zsigmund (88. Tučný), Lavrinčík (74. Maslo) – Chrien – Hladík (89. Boďa), Gerec (74. Luterán), Šefčík (74. Múdry). Náhradníci: Frühwald – Domonkos, Chobot, Úradník. Tréner: Peter Tomko. ŠK Slovan Bratislava: Borjan – Blackman, Bajrić, Wimmer, Lovat (70. Zmrhal) – Savvidis (71. Marcelli), Kankava, Kucka – Barseghjan (70. Strelec), Čavrić (82. Abubakari), Weiss (C) (90. Kašia). Náhradníci: Ma. Trnovský – Sharani, Pauschek, Lichý. Tréner: Vladimír Weiss st. Rozhodca: Očenáš – Bednár, Polaček. Diváci: 2677.