• Ružomberok
  • Šport
  • 16. september 2023
  • 1155

Nováčik najvyššej futbalovej ligy sa pod Čebraťom neuviedol najlepšie. Nielenže prehral (to sa stáva), ale vulegarizmami a nepovoleným dopingom sa prezentovali aj fanúšikovia hostí, a dokonca člen realizačného tímu musel byť rozhodcom vykázaný z lavičky...

Siedme kolo Niké ligy postavilo dnes proti sebe MFK Ružomberok a nováčika súťaže, FC Košice. Duel, ktorý sa hral v ideálnom počasí, sledovala veľmi slušná návšteva takmer dvetisíc divákov, ktorí už v 10. minúte zakričali "góóól"... Strelil ho domáci Šefčík, ktorý ukážkovo z voleja zúžitkoval parádnu prihrávku Chriena, a zverenci Petra Tomka sa tak ujali vedenia 1:0. Už o sedem minút neskôr mohlo byť vyrovnané, no Sagnov zásah neplatil pre postavenie mimo hry.

Mimochodom, v hosťujúcom tíme bolo až osem (!) bývalých hráčov MFK Ružomberok. V základnej jedenástke nastúpili Fabiš, Kružliak, Greššák, Turčák a Faško, striedali aj Liener a Lačný či Qose. Všetci menovaní pôsobili aj pod Čebraťom, no v dnešnom stretnutí neuspeli, keďže Ružomberku nedokázali streliť gól.

V negatívnom svetle sa prezentovali desiatky fanúšikov hostí. Nielen obscénnymi gestami, či niekoľkými vytrhanými plastovými sedadlami. Na štadión MFK prišli "vyzbrojení" aj oplzlým povzbudzovaním a vulgarizmami, a v druhom polčase chýbalo len málo, aby bol ich sektor štátnou políciou vyprataný.

Emócie nezvládla ani lavička Košíc, keď v závere zápasu musel byť jeden z jej členov vykázaný na tribúnu. Košice sa v Ružomberku neuviedli najlepšie, zápas prehrali, domoc cestovali bez bodu. Naopak, domáci sa umnou hrou a s emóciami na uzde dopracovali k trom dôležitým bodom...

(7. kolo Niké ligy) MFK RUŽOMBEROK - FC KOŠICE 1:0 (1:0). Gól: 10. Šefčík. ŽK: 37. Mrva – 50. Šindelář, 74. M. Faško. ČK: 90+. M. Faško (Košice, po druhej ŽK). Rozhodcovia: Valent – Štrbo, Vitko. Diváci: 1724. MFK Ružomberok: Krajčírik – Kotula (35. Mrva), Malý, Gabriel, Selecký – Lavrinčík, Zsigmund (C) – Chrien (55. Domonkos) – Šefčík (83. Hladík), Gerec (83. Tučný), Chobot (55. Boďa). FC Košice: Kira – Fabiš, Kružliak, Šindelář, Mizerák – Golikov (68. Vasiľ), Greššák (C) (77. Qose) – Turčák (68. Liener), M. Faško, Anane (76. Lačný) – Medved (5. Sagna).