Ružomberský hlas
  • Sobota 22. jún 2024
  • 0:0:0
  • Online:

TLAČOVÁ SPRÁVA RADNICE Mesto Ružomberok upozorňuje všetkých motoristov na nové trvalé dopravné značenie na komunikácii I/18 E50 v meste Ružomberok pri vstupoch do vedľajších komunikácií od Žiliny na Račkov a v smere na miestne cesty Ulíc Pri Váhu (vodárne), Potočná a pri vstupe do Ružomberka na miestnu cestu Ulica Čutkovská.

Účelom zmeny, ktorá vstúpila do platnosti, je zvýšenie bezpečnosti na cestách a uliciach najmä v Černovej a Hrboltovej, ktoré dlhodobo ohrozuje tranzitná doprava. Motorovým vozidlám, ktoré nemajú cieľ cesty v danej lokalite, trvalé dopravné značenie nedovoľuje prejazd (tranzit) na miestnych cestách Račkov, Potočná, Pri Váhu, Čutkovská. Dodržiavanie nového dopravného značenia budú kontrolovať posilnené policajné hliadky.

Prehustená doprava je veľký problém nielen pre ulice Černovej i Hrboltovej, ktorými si skracujú cestu automobily kvôli zdĺhavým kolonám v smere do Ružomberka. Spôsobuje to dopravné vyťaženie, hluk, prach, mnohé autá navyše nerešpektujú najvyššiu povolenú rýchlosť, kvôli čomu prestavajú byť ulice mestských častí bezpečné.

 „Som naozaj veľmi rád, že sa nám podarilo iniciovať a realizovať zmeny, ktoré, ako veríme, pomôžu upokojiť zlú dopravnú situáciu najmä v Černovej. Dôvodom umiestnenia trvalého dopravného značenia je usmernenie tranzitnej dopravy mimo naše miestne cesty. Ide nám predovšetkým o bezpečnosť detí, ktoré tam navštevujú školu, ale aj obyvateľov, z ktorých niektorí už mali problém vôbec vyjsť z domov bez toho, aby sa museli vyhýbať tranzitujúcim autám,“ povedal Ľubomír Kubáň, primátor mesta Ružomberok.

Riešiť problematiku začalo mesto v spolupráci s mestským poslancom za Černovú Martinom Papčom na verejnom hovore začiatkom mája. Neskôr sa uskutočnilo niekoľko pracovných stretnutí k zlej dopravnej situácii, napríklad aj za osobnej účasti riaditeľa odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru Tomáša Vrábela, zamestnancov kompetentných oddelení mestského úradu, zástupcov krajskej a okresnej dopravnej polície, mestskej polície, správy ciest, obyvateľov i miestnych podnikateľov.

„Ďakujem všetkým, ktorí boli do riešenia problematiky zainteresovaní, za aktívny osobný prístup. Verím, že si tranzitujúci motoristi na zmeny rýchlo zvyknú,“ podotkol primátor. Dodal, že ako každá zmena, i táto bude mať svojich priaznivcov i odporcov. „Ideálne riešenie neexistuje, existuje iba riešenie, ktoré chráni bezpečnosť občanov, preto sa zmeny dejú a preto sa dejú teraz. Uvedomujeme si zároveň, že komplikovanú dopravnú situáciu v Ružomberku vyrieši definitívne až obchvat, no kým je „hudbou budúcnosti” musíme prinášať také opatrenia, ktoré dokážu odľahčiť aktuálnu prepustenú dopravu v meste i našich mestských častiach.”

Vladimír Miškovčík, hovorca mesta Ružomberok

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Sobota 22. jún 2024
0:0:0
Online: