Ružomberský hlas
  • Pondelok 27. máj 2024
  • 0:0:0
  • Online:

Trávnatú plochu v centre Ružomberka pri „Oku“ zabral 200 kilogramový kôň. Nepasie sa, ale skrášľuje. Je totiž z dreva. Dielo vytvorila v rámci workshopu Škola umeleckého priemyslu počas Ružomberského jarmoku. Ľudia mohli sledovať tvorbu priamo na mieste, dokonca sa aj sami zapojiť.

Doplníme parametre diela – tri metre na dĺžku a dva a pol metra na výšku. Mesto na vytvorenie prispelo sumou 500 eur. Dielo bolo po jarmoku dočasne umiestnené na mieste vzniku pred Základnou školou sv. Vincenta. Neskôr ho premiestnili a natrvalo inštalovali pri chodníku na Madačovej. „Jeho význam je jednak v estetickom skrášlení priestoru, na druhej strane prezentuje dielo pedagógov a študentov školy. Môže slúžiť ako prezentácia a inšpirácia pre budúcich študentov strednej školy,“ poznamenal hovorca primátora Vladimír Miškovčík.

K dielu bude ešte inštalované označenie, ktoré presne opíše, čo to je, kedy a kto ho vytvoril. Drevený kôň zostane na svojom mieste až do začiatku avizovanej revitalizácie tejto časti Ružomberka. „Nad umiestnením ďalších sôch aktuálne neuvažujeme. Nie je však vylúčené, že podobné dielo realizujeme v spolupráci so Školou umeleckého priemyslu či miestnymi umelcami aj na ďalšom ročníku Ružomberského jarmoku,“ dodal V. Miškovčík.

Vyhľadávanie

Pondelok 27. máj 2024
0:0:0
Online: