Ružomberský hlas
  • Streda 24. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

Rubriku "Správy z úradu" pripravuje pre Ružomberský hlas Mestský úrad Ružomberok. V každom čísle novín vášho domova je pre obsah v rámci tejto témy vyčlenená jedna novinová strana. V nasledujúcich riadkoch uverejňujeme text, ktorý vyšiel v RH13.

Preteky Okolo Slovenska budú aj v RužomberkuPrestížne medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska zavítajú aj do Ružomberka. Primátor mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň dnes 20. júna na mestskom úrade absolvoval prvé pracovné stretnutie s riaditeľom trate Stanislavom Holecom a jeho asistentom Jozefom Dvořákom. Peletón plný známych cyklistických mien a tímov bude v Ružomberku štartovať tretiu etapu v piatok 15. septembra. Bližšie informácie prinesieme čoskoro.

Deti pretekali hore schodmiVyše 70 pretekárov z rôznych materských a základných škôl v meste Ružomberok si 15. júna zmeralo svoje sily na 0. ročníku detského Behu do schodov. Predškoláci z materských škôl a deti základných škôl 1. až 4. stupňa muselo zdolať celkovo 95 Školských schodov vedúcich z Mariánskej ulice po Mestský úrad v Ružomberku. Medzi chlapcami sa najlepšie darilo Maximovi Šipcovi zo Základnej školy Klačno, keď dosiahol čas 17 sekúnd 20 stotín, medzi dievčatami bola najrýchlejšia Eva Priesolová zo Základnej školy sv. Vincenta Ružomberok, ktorá excelovala s časom 18 sek 75 stotín. Vypísaná bola aj súťaž škôl, kde si medzi materskými školami najlepšie počínala Materská škola Hrabovská cesta 2 - Ružomberok, medzi základnými dominovala ZŠ sv. Vincenta. Ďakujeme za účasť všetkým pretekárom a pedagógom, deťom gratulujeme ku krásnym výkonom! Akciu Beh do schodov zorganizovalo Mesto Ružomberok, oddelenie školstva a športu s pomocou ďalších kolegov z mestského úradu.

Petícia za zachovanie detskej pohotovosti je spustenáNa poslednom rokovaní regionálneho Združenia mesta a obcí dňa 22. júna bola spustená petícia za zachovanie pevnej ambulantnej pohotovostnej služby (APS) pre deti a dorast v Ružomberku. Predstavitelia samospráv z dolného Liptova tak nadviazali na kroky, ktoré avizoval primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň už v nedávnom otvorenom liste ministrovi zdravotníctva. Starostovia a starostky z okresu Ružomberok podporili zachovanie detskej pohotovosti v Ružomberku svojim podpisom pod petíciu. Domnievajú sa, že ak bude APS zrušená, prístup k pohotovosti bude pre niektorých obyvateľov regiónu dolného Liptova obmedzená. Zástupcovia samospráv avizujú, že podniknú preto všetky kroky na to, aby ostala APS zachovaná. Občania mesta a obyvatelia regiónu dolného Liptova môžu svoj názor na uvedenú tému vyjadriť aj podpisom pod petíciu. Nájdu ju u starostov a starostiek v obciach. O ďalších miestach a kontaktných bodoch, kde bude petícia k dispozícii v Ružomberku a okolí, bude mesto informovať.

Inšpirácie z odpadového hospodárstvaV Žiline sa počas dní 22. a 23. júna uskutočnila dvojdňová odborná konferencia ODPADY 2023, ktorej sa zúčastnili zamestnanci mesta na čele s viceprimátorom Róbertom Kolárom. Konferencia sa venovala aktuálnej odpadovej legislatíve, príkladovým riešeniam v odpadovom hospodárstve pre obce aj priemysel, moderným technológiám na spracovanie a zhodnocovanie odpadu. Okrem predstaviteľov samospráv sa konferencie zúčastnili aj zástupcovia Ministerstva životného prostredia SR, Slovenskej inšpekcie životného prostredia, štátnej správy, zberových spoločností, recyklátori a spracovatelia odpadu, zástupcovia firiem či výrobných podnikov.

Zišli sa členovia Klastra LiptovNa mestskom úrade sa 20. júna konala členská schôdza Klastra LIPTOV, kde ako predseda predstavenstva pôsobí primátor mesta Ľubomír Kubáň. V programe sa Členovia venovali hospodárskym výsledkom, správe o činnosti a hospodárení, informáciám o príprave na aktuálnu letnú sezónu či pravidlám používania loga LIPTOV. V závere rokovania rozhodli o prijatí nového člena, spol. Tatra Forests Slovakia a doplnením dozornú radu. Združenie cestovného ruchu Klaster LIPTOV vznikol v roku 2008 ako združenie právnických osôb pre koordináciu rozvoja cestovného ruchu na regionálnej úrovni podporujúc turizmus ako odvetvie v regióne, marketingové aktivity a informácie o destinácii Liptov.

Hovorili o zvýšení bezpečnosti v mesteZvýšenie bezpečnosti v meste, ale najmä téma požívania alkoholu na verejnosti dominovala pracovnému stretnutiu, ktoré sa dňa 26. júna uskutočnilo za účasti zástupcov Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku, zamestnancov mestského úradu a ružomberskej Mestskej polície. „Verím, že aj vďaka aktívnej pomoci a podpore mestských poslancov i obyvateľov mesta sa nám podarí odstrániť negatívne javy na mnohých miestach v meste. Polícia posilní hliadkovú činnosť a ľudia, ktorí napriek upozorneniam sústavne ignorujú všeobecne záväzné nariadenia mesta, neostanú tentoraz bez trestu,“ podotkol po stretnutí primátor mesta Ľubomír Kubáň.

Schválili nového riaditeľa Vodárenskej spoločnosti RužomberokRiadne valné zhromaždenie Vodárenskej spoločnosti Ružomberok (VSR), a.s. sa uskutočnilo v pondelok 26. júna. V programe rokovania zástupcovia akcionárov schválili výročnú správu za rok 2022, účtovnú závierku, správu audítora a návrh na vysporiadanie hospodárskeho výsledku. Venovali sa aj správe dozornej rady o kontrolnej činnosti v minulom roku. Nemenej dôležité bolo schválenie nového riaditeľa VSR. Ing. Milana Mojša, ktorý spoločnosť viedol od júna 2011, vystrieda vo funkcii riaditeľa VSR JUDr. Emil Maretta, PhD. Nový riaditeľ vzišiel z výberového konania, ktoré sa uskutočnilo 30. mája. Emil Maretta donedávna pôsobil ako prednosta Okresného úradu v Ružomberku. Po vysokej škole sa venoval podnikateľskej činnosti, striedavo pôsobil na konzultantských a manažérskych pozíciách. „Veľmi pekne ďakujem Milanovi Mojšovi za niekoľkoročnú prácu a výborné výsledky. Novému riaditeľovi želám veľa síl a energie pri vedení spoločnosti. Teším sa na spoluprácu!“ povedal primátor mesta Ľubomír Kubáň, ktorý pôsobí vo funkcii predsedu predstavenstva VSR.

Vladimír Miškovčík, hovorca primátora mesta Ružomberok

Vyhľadávanie

Streda 24. apríl 2024
0:0:0
Online: