Ružomberský hlas
  • Streda 24. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 10. júl 2023
  • 716

ŠPORT Bolo to pred šiestimi rokmi. Basketbalový Ružomberok skladal tím pre ďalšiu sezónu, a jedna z kľúčových (a ako sa neskôr ukázalo, veľmi dobrých) volieb padla aj na ukrajinskú hráčku Oľgu Jackovecovú. Napokon u nás strávila tri ročníky a výrazným spôsobom sa pričinila o obrovské úspechy, ktoré MBK dosiahol...

Píše sa rok 2023. Ukrajina už takmer rok a pol čelí ruskej vojnovej agresii. A práve z jedného z miest, kde sa výbuchy ozývali (a ozývajú) veľmi často, sa na dlhú a strastiplnú cestu do Ružomberka vydala hviezda európskeho formátu, basketbalistka Oľga Jackovecová aj s najbližšou, úzkou rodinou, ktorú bližšie nebudeme špecifikovať pre jej ochranu.

Už je v bezpečí. V Ružomberku. Cez Rusko a ďalšou komplikovanou trasou a náročným presunom sa udomácňuje u nás, kde jej nielen všetci v našom basketbalovom klube, ale aj početná rodina priaznivcov, fanúšikov a podporovateľom MBK chce a je odhodlaná vytvoriť druhý domov, druhú rodinu. Vrátane generálneho sponzora a majiteľa Eco-Investment Milana Fiľa, ktorý pri jej mene podľa klubovej stránky ani na okamih nezaváhal a "výraznou mierou sa pričinil o jej angažovanie."

Je to už tretia posila, ktorú aktuálne tretí tím uplynulej sezóny predstavil. V minulom týždni uviedol angažovanie Anny Kaliuzhnej, ktorá do Ružomberka prichádza z Banskej Bystrice. Následne oznámil aj príchod reprezentantky Diany Mikovčákovej, ktorá, rovnako ako Anna, bude v MBK hrávať minimálne nasledujúce tri sezóny.

25-ročná Oľga Jackovecová k nám prichádza po tom, ako v Ružomberku za tri roky dosiahla úctyhodný priemer 16 bodov na zápas a viac ako 24 min/z. Potom na sezónu prestúpila do švajčiarskeho Winterthuru, aby sa teraz vrátila tam, kde sa doslova stala miláčikom fanúšikov. Srdcia inak mimoriadne náročných priaznivcov MBK si získala najmä svojou dravosťou, energiou, bojovnosťou, úprimnosťou a výbornými výkonmi.

Vitaj, Oľga!

(rozsiahly rozhovor s Oľgou Jackovecovou si môžete prečítať v Ružomberskom hlase č.14/2023, ktorý vychádza v piatok 14. júla)
RUŽOMBERSKÝ HLAS je hlavným mediálnym partnerom MBK RUŽOMBEROK

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Streda 24. apríl 2024
0:0:0
Online: