• Ružomberok
  • Šport
  • 4. júl 2023
  • 522

ŠPORT Presnejšie tri a takmer kompletná štvrtá... Futbalisti MFK Ružomberok dnes odohrali prvý a zároveň posledný domáci prípravný zápas pred štartom nového ročníka Niké ligy (doposiaľ Fortuna liga). Pod Čebraťom prišlo hráčov Ruže podporiť vyše 200 divákov.

Tí videli solídny zápas s tromi gólmi. Tréneri dali šancu vyše 40 hráčom. Úvodné základné jedenástky obidvoch tímov vystriedali po polčase ďalšie, takmer kompletné dve. V domácom tíme trénera Petra Tomka išlo o úplnú výmenu 11 za 11 nových futbalistov, v hosťujúcom tíme pokračovali aj po zmene strán napríklad Mazan či brankár Šemrinec.

Príjemných 25°C čakalo na aktérov aj divákov pod Čebraťom, priaznivcom Ruže otvorili výhodnejšiu západnú tribúnu, na ktorú nesvietilo slnko. Vstup bol voľný, a spočiatku bol taký aj prístup predovšetkým domáceho družstva. Postupne sa však 7. tím uplynulého ročníka dostával do tempa, ktoré vyústilo do úvodného gólu v 27. minúte. Po skrumáži pred Šemrincom sa najlepšie zorientoval Macejko, ktorý pohodlne prakticky do prázdnej bránky otvoril skóre - 1:0.

Po zmene strán a takmer kompletnom prestriedaní kádrov sa zblízka efektne presadil Domonkos - 2:0. Ružomberok síce mal optickú prevahu a brankár Ťapaj sa zapotil podstatne viac ako jeho predchodca v prvom polčase Frühwald, no raz zabudol na zadné vrátka a pykal. V 68. minúte sa presadil hosťujúci Mazan a znížil vedenie MFK na 2:1.

Liptáci si však už vedenie umnou hrou postrážili, nedovolili súperovi skórovať, a odniesli si zaslúžené víťazstvo. Niké liga začína koncom júla, Tomkovci nastúpia na úvod v Žiline, prvý domáci zápas súťaže odohrajú 4. augusta pod Čebraťom proti Skalici s predbežným začiatkom o 20:30.

MFK Ružomberok (Niké liga) - FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa (II. liga) 2:1 (1:0). Góly: 27. Macejko, 48. Domonkos - 68. Mazan. Rozhodovali: Gemzický, Poláček, Šága. Diváci: 214. MFK Ružomberok (1. polčas): Frühwald - Fabiš, J. Maslo, Mrva, G. Marek, Luterán, Rigo, Chrien, Jendroľ, Macejko, Gerec. 2. polčas: Ťapaj - Kotula, Luka, Malý, Selecký, Múdry, Švehla, Domonkos, Úradník, Boďa, Tučný. FK Pohronie: Šemrinec - Přikryl, Kupčík, Hečko, Netolický, Jokel, Bonsu, Rakić, Mazan, Tatár, Pekár.