Ružomberský hlas
  • Sobota 22. jún 2024
  • 0:0:0
  • Online:

Mesto Ružomberok pozýva v týchto dňoch (piatok 2. 6. sobota 3. 6.) na tradičný Ružomberský jarmok. Čaká na vás skvelý program, výborní hudobní hostia, ukážky remesiel, program a tvorivé dielne pre deti, jedlo, pitie a priestor na stretnutie s priateľmi.

Program v piatok: 15:30 - slávnostné otvorenie jarmoku; 16:00 - Big Band ZUŠ Ľ. Fullu; 17:30 – Drišľak; 19:00 – Polemic; 21:00 - Queenie: world Queen tribute band; 23:00 - Heľenine oči.

Program v sobotu: 10:30 - prezentácia dobrovoľných hasičov; 11:00 – MalinyJAM; 12:00 - prezentácia škôl; 14:30 - Na skok: detské činoherné predstavenie DŠ RosArt; 15:30 - Paci Pac; 16:30 - Folklórny súbor Liptov; 18:30 – Traky; 20:00 - Lukáš Adamec; 21:30 - High Voltage: AC/DC Slovakia Tribute; 23:00 – Screen.

Sprievodný program počas oboch dní ponúka ukážky remesiel, ručne vyrobené výrobky žiakov škôl, tvorivé dielne nielen pre deti, maľovanie na tvár, hry, aktivity a nafukovacie atrakcie. Okrem toho si v sobotu od 16:30 do 18:30 môžete pozrieť Planetárium Astro Show.

O interpretoch

Drišľak: východniarska skupina známa svojou temperamentnosťou, spevom a ľahučkým humorom. Vznikla v roku 1988. Hrá a spieva v tomto zložení: Ján Jakubčin (sólo spev), Matúš Putnocký (bicie), Slavomír Gombita (gitara), Jakub Kubina (husle), Jozef Mašlej (basgitara).

Polemic: ska/reggae skupina, ktorá vznikla v roku 1988. Známe sú jej hity Komplikovaná, Ona je taká a ďalšie. Pravidelne hráva na letných hudobných festivaloch, koncertovali aj v Nemecku, Čechách, Poľsku a Maďarsku.

Členovia skupiny: Braňo Bajza, Michal Novácky, Ľubomír Horák, Peter Huraj, Peter Šándor, Peter Opet, Andrej Juráš, Miroslav Baričič.

Queenie: World Queen Tribute Band je revivalová skupina z Prahy. Založená bola v roku 2006 a dnes je jednou z najuznávanejších Queen tribute kapiel na svete. Odohrali stovky koncertov na viacerých kontinentoch. Pozvaní boli aj na oficiálnu narodeninovú oslavu kráľovnej Alžbety II.

Členovia skupiny: Michael Kluch (spev), Rudy Neumann (elektrická gitara), Petr Baláš (bicie), Martin Binhack (basgitara), Michal David (klávesy).

Heľenine oči: prešovská skupina, ktorá vznikla v roku 1999. Hrajú hudbu, ktorá využíva kombináciu štýlov metalu, ska, reggae, folku a rocku. Účinkovali na mnohých festivaloch a koncertoch nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Poľsku, Holandsku, USA a Írsku. Členovia skupiny: Martin Mihalčín (spev), Jakub Tirčo (gitara), Tomáš Durkáč (basgitara, vokály), Pavol Balčák (bicie, vokály), Igor Polorecký (elektrická gitara, vokály), Gregor Chalupecký (trombón), Richard Solárik (trúbka).

MalinyJAM: trnavská skupina, ktorú tvoria veľkí muzikanti Paťo, Katka, Miňo a Kika, ktorí spievajú pre deti.

Na skok: detské činoherné predstavenie v podaní Divadelného štúdia RosArt. Narodeniny sú za rohom. Ale čo by to boli za narodeniny bez poriadnej oslavy? A čo by to bolo za oslavu bez darčekov? Čarovné narodeninové dobrodružstvá zažijú dve nerozlučné zelené kamarátky vďaka celkom obyčajným darčekom, ktoré boli darované z lásky. Predstavenie je vhodné pre deti od 3 rokov, ale zabaví celú rodinu.

Paci Pac: hudobné duo, ktoré tvoria hudobník Mário Praženec alias Pac a Adriana Pešinová alias Paci. Ich piesne sú určené najmä deťom vo veku 1 - 7 rokov. Vydali 5 CD a DVD, ktoré boli ocenené zlatou a platinovou platňou.

Folklórny súbor Liptov vznikol už v roku 1946 ako folklórna skupina ružomberských Severoslovenských celulózok a papierní (SCP). V súčasnom období pracuje súbor samostatne vo vlastných priestoroch a ďalej načiera do bohatej klenotnice tradičnej ľudovej kultúry, aby ju mohol ponúkať všetkým na obohatenie ducha, mysle i tela.

Traky: hudobná skupina, ktorá vznikla v roku 2009 v Čani pri Košiciach. Väčšina ich skladieb je v šarišsko - abovskom nárečí. Žánrovo sa kapela radí k modernému folku s prvkami popu, ľudovky a etna. Skupina koncertovala okrem Slovenska aj v Českej republike a Maďarsku. Členovia skupiny: Erik Miľo (spev), Damián Hricišin (ozembuch, spev), Alexandra Brutovská (husle, spev), Lukáš Bitto (klávesové nástroje), Damián Rakaš (akustická gitara, elektrická gitara, ukulele), Daniel Falat (akordeón).

Lukáš Adamec je poprockový spevák, ktorý pôsobil v hudobnej skupine Siempre. V roku 2011 sa stal víťazom druhého ročníka speváckej súťaže Česko Slovenská Superstar a v roku 2016 zvíťazil v hudobno - zábavnej šou Tvoja tvár znie povedome. Účinkoval aj v muzikáloch Jesus Christ Superstar, Atlantída a František z Assisi.

High Voltage: AC/DC Slovakia Tribute je slovenská revivalová skupina, ktorá hrá hudbu legendárnej austrálskej hardrockovej kapely AC/DC. Členovia skupiny: Michal Jurčišin (spev), Cukrík Remeň (gitara), Rado Čutka (gitara), Fero Gočál (basgitara), Rudy Zentko (bicie).

Screen: rocková kapela z Kežmarku.

Dopravné obmedzenia

V súvislosti s jarmokom mesto Ružomberok upozorňuje, že toto podujatie vyžiada úplnú uzáveru cestnej dopravy na Námestí A. Hlinku a na uliciach Mariánska, Veľký Závoz, Malý Závoz a časť ulice Majere. Doprava na týchto komunikáciách bude uzatvorená od štvrtku 1. 6. od 6:00 hodiny ráno, do nedele 4. 6. do 15:00. Na označenie oblasti uzávery bude použité prenosné dopravné značenie. Mesto tiež upozorňuje, že v čase úplnej uzávery miestnych komunikácií nebude možné parkovať motorové vozidlá v uzatvorenej zóne.


Viac informácií o 35. Ružomberskom jarmoku nájdete v Ružomberskom hlase č.10+11/2023, ktorý vychádza vo štvrtok 1.6., alebo TU

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Sobota 22. jún 2024
0:0:0
Online: