• Ružomberok
  • Šport
  • 6. apríl 2023
  • 625

čítanie+ Všetko prvú aprílovú sobotu spelo k tomu, že semifinále play-off Niké extraligy basketbalistiek medzi MBK Ružomberok a Sláviou Banská Bystrica sa neskončí v najkratšom možno čase a naše dievčatá si vybojujú aspoň ďalší zápas. Žiaľ, deväť sekúnd pred koncom tretieho vzájomného duelu prišla nepríjemná rana do tváre, doslova direkt v podobe trojky Pulliamovej.

Jediným košom Slávistiek spoza perimetra americká legionárka Púm zrušila ružomberské vedenie a preklopila skóre zo 68:67 na 68:70. Posledné slovo potom, keď Ruži nevyšiel posledný útok, ešte, úplne tesne pred klaksónom, mala z trestného hodu Kozáková – 68:71. „Neviem, či možno hovoriť o šťastí, keď súperky premenili kľúčovú strelu a my sme počas stretnutia minuli desať-dvanásť pokusov spod koša. Jednoducho Bystrica trafila za tri, keď potrebovala.“ Aj tieto slová po obrovskom „napináku“ zazneli z úst domáceho kouča Juraja Suju, samozrejme, ešte plného emócií.

---

Extraliga – 3. semifinále. MBK RUŽOMBEROK – SLÁVIA BANSKÁ BYSTRICA 68:71. Stav po štvrtinách: 25:19, 40:35, 57:56. Body MBK: Jarošová/3 trojky 13, Svetlíková po 13, Buknová a Havranová po 11, Dovčíková 10, Urbanová a Andělová po 5 – najviac bodov Slávia: Hruščáková 30, Pulliamová 23. Štvrtiny: 25:19, 15:16, 17:21, 11:15. Trojky: 9 – 1. Strelecká úspešnosť: 40,05% - 36,6%. Diváci: 800. Rozhodovali: Zubák, Obertová a Sirocký. Najbližší program – zápasy o 3. miesto: 15. apríla o 15:30 h: MBK Ružomberok – Young Angels Košice, 19. apríla: Young Angels – Ružomberok, prípadne aj 22. apríla o 17:00 h: Ružomberok – Young Angels.

---

Žabky vyleteli na Pumy

Ružomberok do zápasu vstúpil úžasne nastavený. Za necelé tri minúty si vybudoval sľubný náskok (11:0), keď jeho hráčky po palubovke priam lietali. V tejto fáze favorizovaným Bystričankám nedovolil nič. Svojou aktivitou diktoval tempo, ovládal dianie na ihrisku. Nikto nemohol čakať, že súper takého kalibru padne po štartovacej smršti na zadok, ale naše dievčatá aj naďalej žmýkali zo seba všetko. Po otváracej štvrtine viedli 25:19, v druhej sa hostky dotiahli (13. min. - 25:25), no vzápätí sme odskočili o deväť bodov – 34:25 (v 16. min.). Rovnaký rozdiel bol na ukazovateli aj v 18. min. - 38:29. Napokon na prestávku išli družstvá za stavu 40:35. Bystrica prvý raz zápasové misky naklonila na svoju stranu, po deväťbodovej šnúre, tesne pred naplnením tretej desaťminútovky, keď otočila výsledok na 54:56. Po trojkovej reakcii Jarošovej už to neplatilo – 57:56. Tak sa aj skončilo tretie dejstvo.

Dominantná Hruščáková

V 33. min. hostiteľky po druhej trefe Jarošovej z diaľky boli na plus šiestich bodoch (63:57). O štyri minúty na to svietila na tabuli remíza – 63:63. Keď do konca zostávalo 2:34 min. Svetlíková posunula MBK na 67:62. Po dvoch šestkách Pulliamovej a koši Holíkovej, tabuľa hlásila 67:66. Následne Havranovej sa z dvoch trestných hodov ujal jeden (68:66) a rovnako na opačnej strane pochodila Hruščáková (68:67). Nuž a potom, ako sme už uviedli, zaúradovala Lindsey Pulliamová. Tá celkove nastrieľala 23 bodov, avšak jednoznačne rozdielovou hráčkou v Koniarni bola Žofia Hruščáková. nielenže mala obdivuhodnú mušku (30 bodov), ale celkove odviedla obrovské penzum práce, vrátane 19 doskokov.

Pohľad kapitánky

„Ťažko sa mi, takto bezprostredne po stretnutí hľadajú slová. Prehra nás strašne škrie. Myslím si, že každá z nás vytiahla maximálne bojovný výkon. Škoda, že sme neurobili radosť našim najlepším fanúšikom,“ začala odkrývať svoje pocity, po oslovení ružomberská kapitánka Alexandra Buknová. „Počas týždňa sme si vraveli, že treba stretnutie dobre otvoriť a nedovoliť Bystrici chytiť sa na začiatku. To sa aj naplnilo. Vždy je akýmsi cieľom, aby súper.............................

(celý článok si môžete prečítať v Ružomberskom hlase č.7/2023 | Symbol "Čítanie +" znamená, že kompletný príspevok je okrem tlačenej verzie RH k dispozícii v PDF verzii len pre predplatiteľov RH)