Ružomberský hlas
  • Streda 24. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Kultúra
  • 10. marec 2023
  • 688

Divadelné štúdio RosArt v sobotu 25. februára opäť ponúklo divákom zážitok z domáceho divadelného prostredia. „Milovníci divadla, zábavy aj za/myslenia zaplnili do posledného miesta divadelnú sálu. Konala sa v poradí 3. premiéra sezóny na jedinej stálej ružomberskej divadelnej scéne - v RosArt/divadelnom štúdiu - ktoré je zároveň jediným dogfriedly divadlom na Slovensku, uviedla za RosArt Marianna Stančoková.

Divadelný priestor na Podhore v spomínanom čase patril štvorici tridsiatnikov, ktorí sa práve nasťahovali do novostavby bytovky a nechali divákov nahliadnuť do svojich životov. „V komédii CandyCrush.sk prežije divák s Nezábudkou, Lunou, Lečom a Hlavom jeden absurdný víkend, aby spoločne s nimi cez humor, sebairóniu a nadhľad hľadal aj odpoveď na otázku - čo je to domov? Je domov miesto, kde sa môže jeden človek druhého dotýkať? Alebo je to vlastne len sklad vecí, ktoré by ti žiadny kamarát nepostrážil? Alebo je to ešte úplne inak?“, uviedli tvorcovia divadelnej hry. M. Stančoková dodala, že hra je aj o hľadaní vlastnej identity, o samote, osamelosti, ne/dobrovoľnej izolácii a túžbe po ľudskom kontakte: „Tieto témy sa nám zdali byť nadčasovo príťažlivé, a to bol dôvod, prečo sme siahli po hre slovenského autorského tandemu Zuza Ferenczová - Anton Medowits. Aj napriek tomu, že témy sú tlmočené jazykom mladej generácie, problematika, ktorej sa hra venuje, je aktuálna pre každú generáciu. S pocitom osamelosti môže žiť aj senior, aj tínedžer, aj solitér, aj človek vo vzťahu.“ 

Kompletný program OZ RosArt, vrátane reprízy najnovšej hry CandyCrush.sk, nájdete na oficiálnej stránke združenia www.oz-rosart.sk. Ružomberský hlas je mediálnym partnerom divadelníkov z nášho mesta.

Vyhľadávanie

Streda 24. apríl 2024
0:0:0
Online: