Ružomberský hlas
  • Pondelok 27. máj 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 5. marec 2023
  • 716

Futbalistom MFK Ružomberok stačil z dvojzápasu v Žiline a doma proti Dunajskej Strede jediný bod, aby sa vyhli bojom o záchranu v najvyššej súťaži. Namiesto toho, aby účinkovali v elitnej šestke skupiny o titul, budú v najbližších týždňoch pôsobiť v skupine, ktorá dostala logické pomenovanie - o záchranu.

Keď minulú nedeľu zverenci Petra Struhára prehrali pod Dubňom 0:2, ešte takmer nikto nad nimi "nelámal palicu". Skalní priaznivci MFK si hovorili, veď nám stačí bod z domáceho duelu proti Dunajskej Strede. A možno pomôžu aj súperi, stačí totiž, ak Banská Bystrica nevyhrá v Skalici, alebo Žilina s Mikulášom v Poprade.

Nestalo sa. Krajské mestá zvládli svoje pozície, Ružomberok nie. Najlepší liptovský klub jediný raz neustrážil Krstovića, ktorý si na malinkom priestore urobil v šestnástke pozíciu na strelu, a nechytateľne zaskočil domáceho brankára. A rozhodol o triumfe Dunajskej Stredy 1:0. A poslal Ružu do bojov o záchranu.

O osude futbalového klubu spod Čebraťa sa však zrejme rozhodlo oveľa skôr, ako včera. Skĺbilo sa viacero okolností, ktoré sa v zápase proti aktuálnemu lídrovi tabuľky len zhutnili a uviedli zverencov Petra Struhára do - síce nepríjemnej - ale, reality. 

Dôvody si bližšie popíšeme v Ružomberskom hlase č.5/2023, ktorý nájdete v predaji od piatku 10. marca. Preto na záver už len štatistiky zo včerajška.

22. kolo Fortuna ligy: MFK Ružomberok - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0). Gól: 82. Krstović. Žlté karty: 59. Madleňák, 76. Bobček – 60. Kalmár, 83. Krstović, 90.+1 Petráš. Rozhodovali: Kráľovič – Bednár, Košecký. Diváci: 1647 MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Mojžiš, Maslo, Madleňák (88. Mrva) – Domonkos, Zsigmund – Chrien – Gerec (87. Kelemen), Bobček, Selecký (69. Šefčík). FC DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana – Káčer, Kalmár (64. Nebyla), Dimun – Blackman (81. Ramadan), Niarchos (64. Krstović), Gavrić (88. Kružliak)

Peter Struhár, Ružomberok: „Musím s trénerom Guľom súhlasiť. Videli sme dobré stretnutie, zvládnuté takticky. Ukázala sa kvalita Dunajskej Stredy, ktorá potvrdila, že má najlepšiu obranu v lige, neurobila vynútenú chybu. Snažili sme sa hrať podľa svojich možností. Otupili sme kvalitu súpera, mali sme dobrý začiatok stretnutia, vytvorili sme si viacero štandardných a iných nepríjemných situácií v pokutovom území hostí. Krstovićovi stačila len chvíľa, ocitol sa v dvoch šanciach, pri našom nešťastnom góle, ktorý sme inkasovali, sme urobili nie jednu, ale tri chyby. Taký súper, akým je Dunajská Streda, to využila. Moji zverenci bojovali celý zápas, je na škodu, že mladí hráči nepremenili niektoré šance. Hlavne „Bobo“ by si to za výkon, ktorý predviedol, zaslúžil. Žiaľ, v stopercentnej šanci sme prestrelili bránku a nezískali sme ani bod.“

Adrián Guľa, Dunajská Streda: „Je to pre nás mimoriadne cenné víťazstvo v dobrom, takticky bojovnom zápase s enormným nasadením na obidvoch stranách. Na horúcej ružomberskej pôde to moje mužstvo odpracovalo, bolo tímové, vyšli nám aj striedania, prišli hráči, ktorí vedia urobiť nadstavbu v ofenzíve, čo sa aj podarilo. Teším sa z výhry, ďakujem družstvu a fanúšikom za podporu. Sme radi, pretože v Ružomberku sa nevyhráva.“

Fotky a videá zo zápasu (autor: MFK Ružomberok) TU

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Pondelok 27. máj 2024
0:0:0
Online: