Ružomberský hlas
  • Streda 21. február 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 25. február 2023
  • 1143

OSTRÝM PEROM Basketbalistky MBK Ružomberok dnes podľa očakávania podľahli v šlágri domácej extraligy úradujúcemu majstrovi Piešťanským Čajkám o dvadsať bodov 59:79. Ako povedal tréner Ruže Juraj Suja, konečný výsledok je ešte príliš lichotívý. Mal pravdu. Veru, je...

Najprv. Na obranu kádra Liptáčok treba uviesť, že dnes im kvôli zápasovým povinnostiam v mládežníckej kategórii chýbali Štefančová, Michaličková či Ďuratná, ale aj stále zranená Holubová. Nehrala ani Škvareková. Celkovo bolo trénerskej dvojici Suja-Porubčan k dispozícii len deväť hráčok.

Každý súdny a situácie znalý človek vedel, že vyhrať nad Piešťanmi bola dnes úloha z kategórie prakticky nemožných. Slovenky (s jednou Češkou) proti enkláve zahraničných hráčok takmer nemali šancu už pred zápasom. O to však nejde, to boli známe fakty. Za všetko hovorila aj skutočnosť, že v stávkových kanceláriách sa nedalo pred duelom vsadiť na výhru Piešťan, s takou istotou vstupovali Čajky do stretnutia...

Čo však mrzí najviac, je spôsob, akým Ružomberčanky prehrali. Akoby už od úvodného rozskoku odhodili svoje odhodlanie, energiu, chcenie, túžbu pobiť sa o dobrý výsledok. Náskok Piešťan utešene narastal, agónia v tíme MBK sa prehlbovala každým útokom úradujúceho majstra. 

Do Koniarne prišla rekordná návšteva sezóny. Aj keď, 650 divákov chodilo "kedysi" na Ružu pravidelne, dnes to možno považovať za sviatok. Počas duelu zrejme, najmä tí "sviatoční", nevychádzali z údivu. Nie z aktuálneho stavu na svetelnej tabuli, ale z predvedeného výkonu Ružomberčaniek. Bol totiž odovzdaný, jalový, miestami naozaj nehodný mena klubu, za ktorý hrajú.

A to treba pripomenúť, že prehra o 20 bodov je skutočne ešte v konečnom vyjadrení prívetivá. Čajky totiž, po polčase, značne ubrali z plynu, už nešli na doraz, v závere dostali príležitosť všetky hráčky z lavičky Petra Jankoviča. Keby to tak nebolo, možno, bohužiaľ, padne v Koniarni aj (ne)populárna stovka...

Fanklub Concordia 1906, ktorý vo svojich vyjadreniach pochválili obidvaja tréneri, išiel na plné obrátky. V obrovskom počte asi 100 ľudí hnal Liptáčky celý zápas svojimi dlaňami a hlasivkami, no nestačilo to nielen na výhru, ale ani na adekvátny výkon, bojovnosť, ktorá Ružu väčšinou zdobí najviac. 

A to je škoda.

Prehrali sme... Nevadí? Ale, vadí. A veľmi! Prehrať sa dá aj so cťou, keď diváci v hale vidia bojovnosť, nasadenie, túžbu ukázať to najlepšie, čo tím dokáže.

Dnes práve tento aspekt Ružomberku chýbal najviac...

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Streda 21. február 2024
0:0:0
Online: