Ružomberský hlas
  • Sobota 2. december 2023
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 5. november 2022
  • 2961

Dnes o tretej popoludní sa mal na štadióne MFK Ružomberok (inak, aj keď neoficiálne, nazývaný tiež "Pod Čebraťom"), odohrať zápas 17. kola Fortuna ligy medzi domácim tímom a družstvom ViOn Zlaté Moravce. Stretnutie sa nezačalo. Nielen v pôvodne plánovanom termíne, ale ani v dodatočne posunutom na 19:00. Prečo? Čo sa stalo? Na tieto otázky vám skúsime odpovedať z hľadiska diania chronologicky, podľa času.

13:45
Začína tradičná predzápasová interná porada v Press centre MFK Ružomberok. Delegát, náhradný rozhodca, vedúci tímov, bezpečnostný manažér, hlavný usporiadateľ, zdravotníci, hasiči, osvetľovač, technik, hlásateľ... Všetko podľa plánu, nič netradičné.

13:55
Porada skončila. Delegát zápasu Miroslav Schneider zaželal všetkým príjemný športový zážitok.

14:10
Priestor pred severnou bránkou na štadióne (pri svetelnej tabuli, blízko OD Tesco) začínajú ohrádzať a vystužovať páskou s nápisom "zákaz vstupu". Delegát stretnutia zvoláva mimoriadnu poradu na 14:45 do Press centra MFK Ružomberok. Diváci (ktorí už sú na štadióne) sa pýtajú, čo sa deje, rovnako ako časť personálu klubu.

14:45
Delegát zápasu na mimoriadnej porade oznamuje prítomným, že došlo k tzv. ekologickej havárii. Bolo údajne poškodené potrubie pod trávnikom, ktoré zabezpečuje vyhrievanie, a na povrch sa mala dostať chladiaca kvapalina s obsahom alkoholu, ktorá môže byť zdraviu škodlivá a nebezpečná. Povedal, že tiesňová linka hasičov presmerovala hovor na Slovenskú inšpekciu životného prostredia Žilina. Odtiaľ majú prísť zamestnanci skontrolovať miesto incidentu a posúdiť aktuálny stav. V hre zostávajú len dve možnosti - odohrať zápas v novom hracom čase o 19:00, alebo ho presunúť na iný termín. Vedenie klubu, ako aj delegát sú v stálom spojení s Michalom Mertinyákom, výkonným riaditeľom Únie ligových klubov.

15:00
Hlásateľ na štadióne oznamuje bez ďalších podrobností prítomným divákom, že z technických príčin sa začiatok zápasu predbežne posúva na 19:00, pričom o možných zmenách bude klub informovať.

15:10
Technická čata pripravuje časť trávnika za severnou bránou na možný presun vrchnej vrstvy pred bránku na poškodenú a napadnutú časť hracej plochy. Medzitým vládne v tábore oboch tímov (hráči, realizačné tímy) neistota, nik nevie, či sa bude hrať, alebo nie. Hlavný rozhodca Smolák žoviálnym spôsobom humornými poznámkami trefne odľahčuje situáciu v mix zóne.

15:30
Niekoľko divákov zostáva na štadióne, napriek neistote začiatku stretnutia. DJ Ľubomír Plávka naďalej zásobuje útroby futbalového stánku hudobnou produkciou, každý čaká, čo bude nasledovať, nálada je zatiaľ neistá, ale nie dramatická, ani vyhrotená. Nielen oba tímy, ale aj funkcionári deklarujú záujem odohrať zápas dnes, ak je to možné, pre nabitý termínovník, avšak nik si nechce zobrať na zodpovednosť prípadné ujmy na zdraví hráčov či rozhodcov.

16:20
Na štadión dorazila hliadka Slovenskej inšpekcie životného prostredia zo Žiliny (SIŽP). Spoločne s delegátom, novinármi a funkcionármi klubu smerujú k miestu incidentu s cieľom posúdiť aktuálny stav a vydať stanovisko.

16:30
Hliadka SIŽP, delegát a funkcionári klubu sa odoberajú do administratívnych priestorov MFK Ružomberok na spísanie zápisnice a rozhodnutie o osude zápasu. Medzitým stále na tribúnach zostáva zopár divákov, na Ružomberok padá tma. Na štadióne (hracej ploche) sa nesvieti.

16:35
Hráči a realizačné tímy sú v neistote, spolu s nimi čakajú na konečné rozhodnutie kompetentných aj domáci usporiadatelia, technický štáb, novinári, servisný tím (SBS, osvetľovač, hlásateľ, usporiadatelia, zamestnanci...).

17:00
Nervozita sa stupňuje. Hosťujúci tréner Ivan Galád komentoval situáciu v mix zóne mierne hrubším slovníkom, spomína sa aj možné navrhnutie kontumácie zápasu v prospech Zlatých Moraviec. Kapitán hostí Tomáš Ďubek sa čuduje, že doposiaľ nik z kompetentných nedal stanovisko, tímy nevedia, či sa bude hrať, alebo nie, dochádza ku krátkej, ale pomerne ostrej výmene názorov v mix zóne medzi ním a manažérom MFK Milanom Bezákom st.

17:30
Na ďalšej mimoriadnej porade delegát stretnutia Miroslav Schneider oznamuje, že zápas sa neodohrá kvôli možnému ohrozeniu hráčov na hracej ploche. Odvoláva sa na stanovisko SIŽP. O novom termíne zápasu rozhodne v pondelok zasadnutie ÚLK. Tréner hostí Ivan Galád žiada preukázať hodnoty nameraných vzoriek zo strany SIŽP, ako aj príslušných noriem.

17:40
Delegát zápasu, ako aj rozhodca Smolák, aj kapitáni oboch družstiev predstupujú v mix zóne pred novinárov a odpovedajú na otázky. Oznamujú, že zápas sa dnes z uvedených dôvodov neodohrá, a že o jeho osude a termíne rozhodne ÚLK v pondelok.

17:50
Na štadión stále prichádzajú malé skupinky fanúšikov v domnení, že duel sa predsa len odohrá...

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Sobota 2. december 2023
0:0:0
Online: