Ružomberský hlas
  • Pondelok 4. december 2023
  • 0:0:0
  • Online:

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto archív) - Po Plavisku sa zrejme potuluje neznámy fantóm. A svojej povesti nezostáva veru nič dlžný. Hala T-18 a jej okolie. Večer, či noc? To sú miesto a približný čas, kedy pri troške šťastia možno uvidíte na Plavisku (zatiaľ) neznámeho človeka, ktorý hyzdí verejný priestor, zväčša nevzhľadným sprejovaním.
Zameriava sa hlavne na nové objekty ako spomínaná hala, bytovky či autobusové zastávky. Ako sa na fantóma patrí, zatiaľ svoju totožnosť neprezradil. Aspoň nie mestskej polícii, poslancom za Laziny či všímavým Ružomberčanom.
To sa však môže zmeniť.
Aby sme prešli zo všeobecnej roviny do konkrétnej, uvedú nás do obrazu Stanislav Javorka a Slavomír Klačko, poslanci mestského zastupiteľstva za tento volebný obvod: „Len za uplynulé obdobie nám boli hlásené dve udalosti vandalizmu, posprejovania bytoviek pri hale T-18 a internáte Ruža, ako aj novej zastávky MHD.“
Podľa slov poslancov boli poškodené fasády bytoviek a priehľadná bočná stena zastávky. Začali okamžite konať, kontaktovali mestskú políciu. Na kamerových záznamoch sa však nič nenašlo, keďže páchateľ podľa nich vedel, ako sa vyhnúť záberu kamier.
„Veľmi nás mrzí, že sú medzi nami ľudia, ktorí ničia súkromný a mestský majetok. Nové zastávky MHD boli osadené len nedávno a zaplatené z peňazí nás všetkých. Preto prosíme obyvateľov, ak si všimli podozrivé osoby v daných lokalitách, aby to nahlásili mestskej polície, a tak možno pomohli dolapiť páchateľa,“ hovoria S. Javorka a S. Klačko.
Fantóm tak môže byť odhalený čoskoro, treba však k tomu všímavosť, záujem a pozorné oko Ružomberčanov, ktorým osud verejného priestoru nie je ľahostajný.
--------
(článok sme uverejnili v Ružomberskom hlase č.14/2022)

Vyhľadávanie

Pondelok 4. december 2023
0:0:0
Online: