Ružomberský hlas
  • Pondelok 15. júl 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 6. apríl 2024
  • 860

(ŠPORT) (AKTUÁLNE) Slávia Banská Bystrica mala v dnešnom semifinále extraligy v basketbale žien v kádri päť silných legionárok, Ružomberok jednu. Napriek tomu však tento favorizovaný tím spod Urpína utrpel v Koniarni nečakanú prehru 59:69, a tým si značne skomplikoval cestu do finále.

Zverenky Juraja Suju vyrovnali stav série na 1:1. Tím Zuzany Žirkovej si do nášho mesta prišiel po druhé víťazstvo, no odišiel domov s prehrou. Trpkou prehrou. Dajme najprv slovo domácemu trénerovi, ktorý bol po zápase plný (pozitívnych) emócií: "Dnes sa stal basketbalový zázrak. Neviem, či malý, alebo veľký, ale zázrak." Má pravdu. Dávid dnes porazil Goliáša, povedané biblickou rečou. Vicemajster padol v Ružomberku, vďaka tomu, že mladý kolektív Ruže, výrazne oslabený o dve kľúčové hráčky - Andělovú a kapitánku Buknovú - bojoval ako tím a bojoval do posledného dychu, do poslednej minúty.

Teraz nechajme priestor pre trénerku Slávie Zuzanu Žirkovú: "Dnes vyhral tím nad jednotlivcami, pretože jednotlivci “neprišli”. Tím Ružomberka bol dnes spolu, a môj tím nebol tímom. Už viac pozitívnejšia som v oddychových časoch nemohla byť, čiže, začnem zase raziť svoju starú cestu. Nezaslúžili sme si vyhrať, Ružomberok dal do toho všetko, gratulujem im.”

V Koniarni sa hral vynikajúci basketbal. Bol to skvelý zážitok pre všetkých, ktorí prišli. Domáce hráčky siahali na dno svojich síl, rozhodcovia "nesklamali" a opätovne podali sotva priemerný výkon. Je zarážajúce, že Slovenská basketbalová asociácia nominuje na vypäté a dramatické druhé semifinále takúto trojicu, ale to nie je hodená rukavica a téma na riešenie pre nás, ale pre kompetentných v Bratislave.

Fantastická kulisa, dráma od začiatku do konca, obdivuhodný výkon nielen našich basketbalistiek, ale aj fanklubu Concordia 1906 a všetkých divákov, ktorí sa pridali a povzbudzovali MBK. Taký bol dnešný zápas. Nezodpovedanou otázkou zostáva, kde zostali fanúšikovia Slávie Banská Bystrica. V hale ich povzbudzovali len mladé nádeje BKM Žilina (?) a pár ľudí (rodiny, sponzori) za lavičkou hostí...

Na záver ešte spomenieme, čo sa dialo po zápase. Trénerka hostí Zuzana Žirková najprv odmietla poskytnúť novinárom rozhovor. Údajne (predstate si) - "kvôli Ružomberskému hlasu". Zrejme si spomenula, ako sme sa podrobne, do detailov, venovali semifinále a finále nedávneho Slovenského pohára, ktorý sa konal v Ružomberku, a ktorý vyhral jej tím. Okolnosti sme spomínali v redakčnom príspevku. Nuž, takéto správanie trénerky, ktorej družstvo prehrá zápas, príliš o profesionalite nesvedčí. Potom, na naliehanie domáceho usporiadateľa, medzi novinárov napokon prišla...

MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica 69:59 (38:36) - stav série 1:1. Jackovecová 29 (!), Jarošová 10, Štefančová 9, Havranová 7, Kaľužná a Urbanová po 6, Mikovčáková 2 – Martišková 18, Bogićevićová 13, Hruščáková a Pulliamová po 8, Striešová 5, Burová 4, Mujovićová 3. Štvrtiny: 19:20, 19:17, 15:10, 16:12. TH: 28/25 – 23/18. Trojky: 4-5. Diváci: 580. Rozhodovali: Karniš, Ribakovs a Gacík. Úspešnosť streľby: 33% – 30%.

Vyhľadávanie

Pondelok 15. júl 2024
0:0:0
Online: