Ružomberský hlas
  • Streda 24. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Aktuality
  • 14. február 2024
  • 16335

(čítanie+) Do mesta prichádzajú štyri nové značky, ďalšie dve už majú u nás svoje prevádzky... Písal sa 8. december 2016. Na sklonku Vianoc vtedy pri plavárni na Bystrickej ceste otvorili obchodné centrum City market. Doteraz tam pôsobí 14 obchodov. Nie všetky pôvodné značky tam vydržali.

Napríklad namiesto predajne Orange je 1st Day, PreSpánok vystriedala prevádzka Intersport. Z lokality, ktorá dovtedy vôbec nebola urbanizovaná, sa stalo obľúbené nákupné miesto Ružomberčanov. Osem rokov trvalo, kým v meste pod Čebraťom pribudlo ďalšie nákupné centrum. Otvoria ho v lokalite niekdajšieho kaštieľa sv. Žofie, kde predtým dlhé roky pôsobila Hypernova, neskôr Hobbi – táto prevádzka vydržala len čosi vyše dvoch rokov, od júna 2016 do augusta 2018.

Odvtedy najväčší obchodný priestor v Ružomberku (takmer 5 000 štvorcových metrov) chátral. Postupom času už málokto veril, že sa ho vôbec niekedy podarí oživiť. Miesto síce je pri hlavnej ceste, ale v okolí nebývajú žiadni rezidenti, čo už pochovalo Hypernovu aj Hobbi. Pred takmer rokom však prišla pomerne nečakaná správa – spoločnosť Mayflower informovala, že tam vybuduje obchodné centrum Spektrum. Mnoho obyvateľov mesta sa vtedy potešilo, ale našli sa aj takí, ktorí len gúľali očami.

Odvtedy sa rozbehli stavebné práce, a aj keď pôvodne malo byť centrum dokončené v závere minulého roka, napokon sa otvorí budúci mesiac, čo exkluzívne pre Ružomberský hlas potvrdila aj Eva Tarasovič z marketingu spoločnosti Mayflower: „Áno, môžem potvrdiť, že slávnostné otvorenie OC Spektrum v Ružomberku bude 21. marca 2024.“ Podľa jej slov plánujú aj akciu pre návštevníkov s pestrým sprievodným programom. O presnom čase a pláne otvorenia budú verejnosť včas informovať. Prvých zákazníkov síce Spektrum privíta 21. marca, čo je prvý jarný deň, ale žiadnu symboliku v tom podľa E. Tarasovič netreba hľadať.

Pozrime sa bližšie na prevádzky, ktoré obchodné centrum verejnosti ponúkne. Bude tam sieť potravín Terno, ďalej značky Sinsay, Tedi, Action, Pepco a DM-drogerie. Terno bude okrem jednej predajne v Žiline jedinou v našom kraji. Uvádza, že sú slovenskou sieťou potravín s históriou, siahajúcou až do roku 1978. Do ich portfólia patria predajne Terno a Moja samoška – tá je ako jediná v okrese zastúpená prevádzkou v Liskovej pri obecnom úrade. Tvrdia, že sa zameriavajú na čerstvé a zdravé alternatívy výrobkov a prevádzkujú viac ako 125 obchodov rôznych formátov na Slovensku. Všetky svoje obchody majú v drvivej väčšine na Západnom Slovensku, pričom najviac ich majú v Bratislave, väčšinu potom aj v Trnavskom, Nitrianskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji. Najvýchodnejšia prevádzka sídli v Závadke nad Hronom v okrese Brezno.

Druhou, ktorá poteší zrejme predovšetkým dámy, je sieť luxusných odevov značky Sinsay. Pôjde o historicky prvý vstup tejto značky do nášho regiónu. Sinsay ponúka najnovšie trendy pre celú rodinu za najvýhodnejšie ceny, tak to publikuje na svojej stránke. Je súčasťou spoločnosti LPP, na Slovensku pôsobí 10 rokov. Okrem Sinsay sú súčasťou portfólia aj Cropp, Mohito, House a Reserved. Sortiment, ktorý ponúka, rozdelili na sekcie žena, muž, dieťa a bábätko.

V OC Spektrum bude pôsobiť aj značka Tedi. Sídlo spoločnosti je v nemeckom Dortmunde, od mája 2004 ponúka výrobky každodennej spotreby, darčekové a dekoračné produkty, hračky a písacie potreby, výrobky pre oslavy, potreby pre domácich majstrov a drogistický tovar. Prevádzkuje približne 3 000 predajní v celej Európe, čím sa podľa vlastných slov radí medzi popredné spoločnosti vo svojom segmente na obchodnom trhu. Jej najbližšie prevádzky sú napríklad v Liptovskom Mikuláši či Martine.

Na Slovensku nový reťazec Action bude mať tiež svoje miesto v OC Spektrum. Hobby, multimédiá, praktické produkty, deky a prikrývky. To ponúka táto značka, pričom sa pýši sloganom, že ide o najrýchlejšie rastúci nepotravinový diskont v Európe – kde majú viac ako 2 500 pobočiek.

 Značky ako Pepco a DM-drogerie nemusíme zvlášť predstavovať. Už majú svoje pobočky aj v Ružomberku. Pepco sídli v OC Stop.Shop na Bystrickej a DM-drogerie v bývalom Savoyi, obe značky budú tiež mať nové zastúpenie aj v OC Spektrum.

Nové obchodné centrum má byť šetrné voči prírode: „Ako skutočne zelené riešenie vidíme fakt, že rekonštruujeme.........


(dokončenie článku v Ružomberskom hlase č.3/2024)

symbol (čítanie+) znamená, že celý obsah príspevku je k dispozícii len v tlačenej verzii Ružomberského hlasu, resp. v PDF verzii pre predplatiteľov RH.

Vyhľadávanie

Streda 24. apríl 2024
0:0:0
Online: