Ružomberský hlas
  • Streda 21. február 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Aktuality
  • 21. december 2023
  • 311
  • Autor: Michal Domenik
  • FOTO: Tamara Tomčíková, rkhlas, grafika: rkhlas

Znovu po roku sa nezadržateľne blížia Vianoce. Už v nedeľu nás čaká Štedrý deň, ktorý je okrem iných hodnotných symbolík aj termínom rozbaľovania darčekov. Pod vianočným stromčekom si nájdeme balíčky, ktorými nás blízki, resp. Ježiško, chcú obdarovať. Ak ešte rozmýšľate nad tým, komu a čo by sa hodilo, čím by ste druhých chceli potešiť, máme pre vás dva tipy na pekné vianočné darčeky. Ako inak, keďže je 21. decembra, na poslednú chvíľu...

1. ABONENTKA (vstupenka na 6 kvalitných predstavení vo Veľkej dvorane KDAH)

Ide o nový produkt Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku. Záujemca o vstupenku na šesť unikátnych predstavení vo Veľkej dvorane KDAH počas prvého polroka 2024 (jedno predstavenie mesačne) má právo vybrať si vlastné miesto na sedenie v sále (rad/miesto), ktoré bude len pre neho. Jedna vstupenka = šesť predstavení. Ponuka je naozaj pestrá, a kvalitou aktérov dokáže uspokojiť aj náročného diváka. Konkrétne: Novoročný koncert Štátneho komorného orchestra Žilina, činoherné predstavenie Sen noci svätojánskej v prevedení Slovenského komorného divadla Martin, operetu Slečna vdova od Štátnej opery, slovenskú predpremiéru Radošincov a SĽUKu – Ako som vstúpil do seba, koncert Štefana Šteca s kapelou Fajta a na záver jedinečné hudobné dramatické predstavenie Edith Piaf v prevedení Štátnej opery.

„Abonentných vstupeniek je obmedzené množstvo – 196 ks. Umožňujú záujemcovi zakúpiť si na všetky predstavenia vybraný rad a miesto na sedenie, ktoré preferuje, a zostane mu na celý čas. Na ďalšiu sezónu má potom majiteľ vstupenky prednostné právo zakúpiť si rezerváciu na rovnaké miesto znovu,“ vysvetľuje Radek Zdráhal, riaditeľ KDAH.

Ako ďalej pre RH uvádza, v predaji je aj abonentka VIP, ktorej držitelia budú mať okrem iných benefitov aj neobmedzenú možnosť konzumácie ponúkaných nápojov pred predstavením a cez prestávky. „Cena základnej vstupenky – abonentky je 120 eur, pričom držiteľ ušetrí na vstupnom oproti zakúpeniu klasického lístka na dané predstavenia zvlášť.“ Abonentka VIP stojí 200 eur a bude zahŕňať nielen občerstvenie, nečakanie v radoch na lístky, ale aj ďalšie benefity. Novinkou je aj hľadisko s eleváciou (vyvýšením), zatiaľ od 11. radu, pričom čoskoro by malo byť stupňovité v celej ploche Veľkej dvorane KDAH počas programov.

Tieto slová potvrdil pre RH aj riaditeľ R. Zdráhal. „Snažili sme sa, v rámci našich možností, zlepšiť komfort výhľadu diváka na javisko. Do blízkej budúcnosti plánujeme rekonštrukciu, v rámci ktorej vznikne zásuvné hľadisko s eleváciou v celej sále, vrátane balkóna dvorany.“ Prvý koncert v rámci abonentného cyklu je na programe už 13. januára. Zatiaľ je predaných do 60 abonentiek. Zakúpiť si ich môžete v Informačnom centre Ružomberok, tel. 044/432 10 96.


2. PREDPLATNÉ RUŽOMBERSKÉHO HLASU 2024 (noviny vášho domova priamo ku vám domov)

Redakcia Ružomberského hlasu ako jediné periodikum v dolnom Liptove ponúka čitateľom možnosť predplatného. Zároveň ide o pekný a hodnotný vianočný darček, ktorý rozhodne poteší vás, alebo vašich blízkych. Za 39,90 eur si môžete objednať Ružomberský hlas na celý rok 2024. Noviny pritom posielame na vami zvolenú adresu v deň vydania. Nemusíte mať starosť o to, kedy Ružomberský hlas vychádza, kedy je v predaji nové číslo, kedy vyjde nasledujúce... Všetky tieto starosti vám odpadnú, automaticky vám nové vydanie RH zašleme poštou, počas celého roka. Navyše, za túto sumu dostanete aj možnosť dostávať elektronickú verziu RH vo formáte PDF, a to už deň pred vydaním čísla. K tomu je potrebné uviesť v objednávke aj mailovú adresu, na ktorú máme RH doručovať. Všetky informácie o predplatnom nájdete nižšie v grafickej podobe, alebo TU

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Streda 21. február 2024
0:0:0
Online: