Ružomberský hlas
  • Sobota 22. jún 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 17. december 2023
  • 1824

ŠPORT Zaujímavý súboj sa včera odohral v Ružomberku. Športová hala Koniareň bola svedkom posledného stretnutia basketbalistiek MBK v tomto kalendárnom roku. Pozoruhodnú príchuť však malo stretnutie proti Šamorínu pre obidve lavičky. Na ružomberskej Juraj Suja, na hosťujúcej Timea, jeho manželka...

Menej spokojná bola po zápase Timea. Na lavičke Šamorína rozdávala pokyny, koučovala svoje zverenky, no v oklieštenej zostave bez rozohrávačky to mali veľmi ťažké. "Prišli sme sem odohrať zápas. Nie sme kompletní, to, že nemáme rozohrávačku, sa odzrkadlilo aj na výsledku," hovorila pre novinárov po stretnutí. Mohla nastúpiť aj ona, bola stabilnou reprezentantkou SR, jej úspešnosť v streľbe za tri body bola vždy fascinujúca. "Nastupovala som v uplynulých zápasoch, ale dnes nie. Nešlo o nič. Mohla som, ale nechcela som," dodala.

Juraj bol o poznanie spokojnejší. Podľa jeho slov odohrali hráčky MBK dobrý zápas, slušne bránili s dostatkom energie. "Dali sme dosť priestoru mladým hráčkam, zahrali si schuti, zobrali to zodpovedne," uviedol. Potom poďakoval divákom, zvlášť ocenil fanklub Concordia 1906, ktorý dodával hráčkam energiu a pravidelne, aj dnes, sa postaral o vynikajúcu atmosféru v hale. 

Ešte poznámka k domácemu trénerovi. Juraj Suja dokázal, že má cit pre správne rozhodnutia. Namiesto naháňania výsledku (Ružomberok mohol "v pohode" uštedriť Šamorínu stovku), dal na naše pomery naozaj štedrú porciu minút mladým hráčkam, a tak na palubovke strávili veľa času Oravcová, Štefančová, Ďuratná, Michaličková i Jarošová, až na Michaličkovú všetky viac ako desať minút...

Obaja "vedúci lavičiek", Juraj aj Timea Sujovci dokázali, že sú skutoční profesionáli. Podali si ruky pred zápasom, aj po ňom. Klasická trénerská rutina, ktorá však v prípade manželskej dvojice dodáva tomuto rituálu jedinečnú príchuť. Obaja sa snažia posunúť dopredu tím, ktorý trénujú. Obaja do toho dávajú maximum, a vôbec pritom neriešia svoju partnerskú blízkosť. Mať manželov na lavičke dvoch súperiacich tímov, to je slovenská rarita. Sujovci to berú s nadhľadom, rešpektom, úctou a hlavne - profesionalitou...

Juraj Suja, Ružomberok: “Bol to celkom dobrý zápas. Na posledné vystúpenie v tomto roku sme sa snažili zodpovedne pripraviť. Slušne sme bránili, mali sme dostatok energie. Samozrejme, nebolo všetko ideálne, ale za mňa to bolo v poriadku. Urobili sme viacero hlúpych faulov, hlavne v prvej štvrtine sme Šamorínu darovali šesť trestných hodov. Dali sme dosť priestoru mladým hráčkam, zahrali si schuti, zobrali to zodpovedne. Chcel by som poďakovať divákom, zvlášť fanklubu Concordia 1906, cítime od nich úžasnú podporu.”

Timea Sujová, Šamorín: “Prišli sme do Ružomberka odohrať zápas. Nie sme kompletní, chýba nám viacero hráčok. Nemáme rozohrávačku, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Mladé hráčky podľahli tlaku, nevedeli sa s tým vysporiadať. Je to pre ne dobrá škola, nech sa naučia. Niektoré zákroky boli za hranou, ale bolo mi ľúto podkošových hráčok, ktoré nemali príliš veľa možností s loptou. Už mesiac sme v oklieštenej zostave, už som nastupovala aj ja. Dnes však nešlo o nič, mohla som nastúpiť, ale nechcela som.”

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 82:30 (46:17). Jackovecová 21, Jarošová 15, Mikovčáková 11, Buknová 10, Hadačová 9, Urbanová 4, Ďuratná a Štefančová po 3, Havranová, Andělová a Oravcová po 2 – Marcová 13, Vargová 7, Sobôtková 5. Štvrtiny: 28:12, 18:5, 24:3, 12:10. TH: 22/14 – 19/16. Trojky: 6-0. Diváci: 417. Rozhodovali: Fanfarová, Izák a Čurilla. Úspešnosť streľby: 45% – 21%.

Komletnú štatistiku stretnutia nájdete TU

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Sobota 22. jún 2024
0:0:0
Online: