Ružomberský hlas
  • Pondelok 15. júl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

(KDAH) Nový produkt Kultúrneho domu Andreja Hlinku (KDAH) ružomberskú verejnosť evidentne zaujal. Je to logické. Môžete si vybrať svoje vlastné miesto vo dvorane, a ešte aj ušetríte. „Predali sme už 38 abonentných vstupeniek,“ povedal v pondelok exkluzívne pre redakciu RH vedúci Informačného centra Ružomberok Milan Kolčák. Práve tam si môžete kúpiť tzv. abonentky, teda lístky na všetkých šesť unikátnych programov KDAH na prvý polrok 2024. Odvtedy už tieto čísla neplatia, medzitým sa predali ďalšie.

„A desiatky abonentiek máme aktuálne rezervované pre budúcich majiteľov,“ pokračoval M. Kolčák s tým, že vstupenky na šesť podujatí vo Veľkej dvorane – od januára do júna 2024 (každý mesiac jedno) – si môžete kedykoľvek zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok, tel. 044/432 10 96.

Podrobnejšie o tejto novinke informoval redakciu RH autor myšlienky a riaditeľ KDAH Radek Zdráhal. „Abonmá je slovo z francúzštiny, a znamená predplatiteľ. Ide teda o možnosť zakúpiť si vstupenku na celú sezónu, v našom prípade to bude na pol roka od januára do júna 2024. Ide o predplatné, ktoré zahŕňa šesť predstavení vo Veľkej dvorane.“

Ponuka je naozaj pestrá, a kvalitou aktérov dokáže uspokojiť aj náročného diváka. Konkrétne: Novoročný koncert Štátneho komorného orchestra Žilina, činoherné predstavenie Sen noci svätojánskej v prevedení Slovenského komorného divadla Martin, operetu Slečna vdova od Štátnej opery, slovenskú predpremiéru Radošincov a SĽUKu – Ako som vstúpil do seba, koncert Štefana Šteca s kapelou Fajta a na záver jedinečné hudobné dramatické predstavenie Edith Piaf v prevedení Štátnej opery.

„Abonentných vstupeniek je obmedzené množstvo – 196 ks. Umožňujú záujemcovi zakúpiť si na všetky predstavenia vybraný rad a miesto na sedenie, ktoré preferuje, a zostane mu na celý čas. Na ďalšiu sezónu má potom majiteľ vstupenky prednostné právo zakúpiť si rezerváciu na rovnaké miesto znovu,“ vysvetľuje riaditeľ KDAH.

Ako ďalej R. Zdráhal pre RH uvádza, v predaji je aj abonentka VIP, ktorej držitelia budú mať okrem iných benefitov aj neobmedzenú možnosť konzumácie ponúkaných nápojov pred predstavením a cez prestávky. „Cena základnej vstupenky – abonentky je 120 eur, pričom držiteľ ušetrí na vstupnom oproti zakúpeniu klasického lístka na dané predstavenia zvlášť.“

Abonentka VIP stojí 200 eur a bude zahŕňať nielen občerstvenie, nečakanie v radoch na lístky, ale aj ďalšie benefity. Novinkou je aj hľadisko s eleváciou (vyvýšením), zatiaľ od 11. radu, pričom čoskoro by malo byť stupňovité v celej ploche Veľkej dvorane KDAH počas programov.

Tieto slová potvrdil pre RH aj riaditeľ R. Zdráhal. „Snažili sme sa, v rámci našich možností, zlepšiť komfort výhľadu diváka na javisko. Do blízkej budúcnosti plánujeme rekonštrukciu, v rámci ktorej vznikne zásuvné hľadisko s eleváciou v celej sále, vrátane balkóna dvorany.“

Prvý koncert v rámci abonentného cyklu je na programe už 13. januára. Je pravdepodobné, že vtedy už budú všetky vstupenky vypredané. Zároveň môže byť abonentka, zvlášť v tomto čase, aj veľmi pekným vianočným darčekom pre niekoho z vašej rodiny, priateľov či známych.

(článok vyšiel v Ružomberskom hlase č.23/2023)

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Pondelok 15. júl 2024
0:0:0
Online: