Ružomberský hlas
  • Streda 24. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 4. júl 2023
  • 732
  • Autor: Michal Domenik
  • FOTO: Rudolf Maškurica / Ivan Golembiovský / grafika MBK Ružomberok

ŠPORT Basketbalistky MBK Ružomberok skončili v uplynulej sezóne Niké extraligy žien na treťom mieste. Bronz si vybojovali doslova, pretože úvodný duel v Koniarni s Young Angels Košice prehrali o jediný bod. V sérii na dve víťazstvá potom uspeli u súpera, a doma potvrdili úlohu mierneho papierového favorita a zvíťazili druhýkrát.

Tréner Juraj Suja, ktorý spoločne so svojím asistentom Michalom Porubčanom pôsobia v MBK Ružomberok nepretržite už vyše 10 rokov (začali v máji 2013), doposiaľ v každom ročníku získal s tímom Ruže medailu. Výnimkou nebola ani uplynulá sezóna, po ktorej sa klub rozlúčil s trojicou hráčok. Odišli Svetlíková, Uramová a Dovčíková, pričom manažér a výkonný riaditeľ MBK Radoslav Popelka nezabudol poďakovať tejto trojici za všetko, čo odviedli pre Ružomberok, a zaželal im ešte veľa úspechov v ďalšej kariére.

OPORY ZOSTÁVAJÚ

Basketbalová Ruža sa však aj naďalej bude môcť spoľahnúť na prínos svojich opôr, pretože v tíme trénerského tandemu Suja/Porubčan zostávajú kapitánka Buknová, ale aj Hadačová, Andělová, Havranová, Urbanová či Jarošová, ako aj mladé talenty Oravcová, Ďuratná, Michaličková či Štefančová. 

PRVÁ POSILA

A pribudnú k nim ďalšie. Prvou posilou, ktorú tretí tím extraligy predstavil, je Anna Kaliuzhna (na snímke hore vpravo). Rodáčka z ukrajinského mesta Dnipro, 21-ročná hráčka, vysoká 181 cm, podpísala s MBK kontrakt na tri roky. Radoslav Popelka na jej adresu uviedol: "Ide o silový typ hráčky, ktorá vie úspešne zabojovať o doskok, na druhej strane sa vie strelecky presadzovať zo všetkých pozícií,"

ZNAČNÝ POTENCIÁL

Podľa jeho slov ide o hráčku so značným potenciálom. Rozhodne prinesie do tímu kvalitu. Anna pôsobila v minulej sezóne v Slávii Banská Bystrica, od začiatku roka nastupovala za UMB Banská Bystrica, pričom má na svojom konte pozoruhodné štatistiky - 380 odohraných minút a 154 bodov.

Nová sezóna Niké extraligy žien začína 30. septembra. Už teraz je isté, že ružomberský klub ešte posilnia dve nové akvizície, ktoré MBK plánuje ptredstaviť v nasledujúcich dňoch. Pričom ako hlavný mediálny partner klubu môžeme prezradiť, že minimálne v jednom prípade ide o meno európskeho, ak nie svetového formátu...

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Streda 24. apríl 2024
0:0:0
Online: