Ružomberský hlas
  • Streda 24. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 15. apríl 2023
  • 614

Začnime pozitívne. Na hre zvereniek Juraja Suju v prvom zápase o bronz bolo dnes proti Košiciam veľa dobrého. Bohužiaľ, naplno sa to prejavilo len v tretej štvrtine, v ktorej Ružomberok doslova zmietol svojho súpera 28:9. Ostatné pasáže hry už, a nielen bodovo, ťahal úradujúci vicemajster za kratší koniec povrazu.

Dnes sa v športovej hale Koniareň začala séria Niké extraligy žien o tretie miesto. Súperom MBK Ružomberok bol v netradičnom čase o 15:30 tím Young Angels Košice. Hoci podľa papierových predpokladov a stávkových kancelárií bol jednoznačným favoritom domáci celok, na palubovke to dlho tak nevyzeralo.

SO ZVUKOM KLAKSÓNU

Prvú aj druhú štvrtinu vyhrali Košice, a až po polčase sa bodovo aj herne zobudili zverenky trénerského tandemu Suja-Porubčan. A hoci v tejto časti hry svoje súperky jednoznačne prevýšili, na celkové víťazstvo to nestačilo. Sekundu pred koncom celého stretnutia totiž z nepohodlnej pozície a nekomfortnej situácie vystrelila na kôš hrdinka hostiek Blanksová. Spoza trojkového oblúka. Jej strela na prekvapenie všetkých za stavu 65:63 pre Ružomberok zapadla do koša, a Young Angels so zvukom klaksónu mohol oslavovať šťastnú výhru 66:65.

V sérii sa tak ujali Košice vedenia 1:0, nasledujúci zápas sa odohrá v stredu 19. apríla práve u súpera. Ak sa v ňom Ružomberčankám podarí uspieť, rozhodujúci duel sa uskutoční v sobotu 22. apríla už v tradičnom čase o 17:00 v športovej hale Koniareň.

POVEDALI PO ZÁPASE

Juraj Suja, Ružomberok: “Druhá prehra po sebe v domácom prostredí, podobným štýlom… Dokonca, táto je ešte ťažšia, pretože sme dostali rozhodujúci úder spolu s klaksónom, a nemali sme šancu na odpoveď. Škoda. Nezačali sme dobre, ukázali sme v prvom polčase veľkú nekvalitu. Stálo nás to potom veľa energie. Výborná bola tretia štvrtina, ktorú sme vyhrali 28:9, začali sme behať a brániť. Poslednú desaťminútovku sme však prehrali 10:26. Nedokázali sme zastaviť Blanksovú, vedeli sme, ako a čo hrá, nenašiel sa však nik, kto by ju zastavil.”

Radko Dvorščák, Košice: “Hrali sme do konca s energiou. Možno so šťastím, ale tak to asi malo byť. Tešíme sa z víťazstva, ktoré si odnášame z palubovky súpera. Dôležité je, že baby nezvesili hlavu, aj keď sme prehrávali. Samozrejme, že robíme a kopíme aj chyby, ale pre mňa ako trénera je dôležité, že sme bojovali a boli v hre až do konca. Tretiu štvrtinu sme nemali dobrú, hrali sme nekolektívne v obrane aj útoku. To ma mrzí. Šťastie však ku športu patrí, a aj preto sme tento duel vyhrali. ”

FAKTY

MBK Ružomberok – Young Angels Košice 65:66 ( 27:31) – stav série 0:1. Svetlíková 20, Buknová 16, Andělová 12, Urbanová 8, Dovčíková 5, Jarošová 2 – Blanksová 37, Mikovčáková 14, Kristlová 6, Dulovičová a Plavnická po 3, Bohušová 2, Rebejová 1. Štvrtiny: 13:15, 14:16, 28:9, 10:26. TH: 13/8 – 20/14. Trojky: 5-2. Diváci: 700. Rozhodovali: Tomašovič, Bara a Cibulka. Úspešnosť streľby: 34% – 40%.

Zápasové štatistiky si môžete pozrieť TU

Vyhľadávanie

Streda 24. apríl 2024
0:0:0
Online: