Ružomberský hlas
  • Sobota 2. december 2023
  • 0:0:0
  • Online:

DOPLNENÉ Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil nový rebríček kvality základných škôl na Slovensku. Po pandémii ide o prvú významnú aktualizáciu, a tak sme sa bližšie pozreli na výsledky, ktoré dosiahli vzdelávacie zariadenia z okresu Ružomberok.

Najlepšou základnou školou v dolnom Liptove sa stala Základná škola sv. Vincenta v Ružomberku. Dosiahla celkové skóre 7.2, za čo si vyslúžila status "škola s výbornými výsledkami". V Testovaní 5 sa môže pochváliť hodnotením 9.2, a v sekcii Inšpekcia zase hodnotou 9.3. 

V rámci Žilinského kraja, kde eviduje portál stovky základných škôl, skončila ZŠ sv. Vincenta na výbornom 27. mieste. Žiadna iná škola z dolného Liptova sa v rámci krajského rebríčka neprepracovala do prvej tridsiatky. Víťazom sa stala ZŠ na Martinskej v Žiline. 

Základná škola sv. Vincenta v Ružomberku sídli na Námestí Andreja Hlinku a navštevuje ju 339 žiakov. Má 27 pedagógov a portál ineko.sk o projekte hodnotenia okrem iného uvádza: "Prehľad základných a stredných škôl je projekt inštitútu INEKO a jeho hlavným cieľom je poskytnúť širokej verejnosti informácie o dosahovaných výsledkoch všetkých slovenských základných a stredných škôl. Veríme, že lepšia informovanosť prispeje k efektívnejšej súťaži medzi jednotlivými školami, čo v konečnom dôsledku zvýši ich kvalitu."

Ďalej INEKO konštatuje, že "Pre ohodnotenie školy sme sa snažili získať čo najviac ukazovateľov, ktoré však musia existovať na celoslovenskej úrovni, musia byť evidované alebo zisťované renomovanou inštitúciou (verejnou, ale aj súkromnou) a musia mať objektívny charakter."

V kategórii tzv. Malých škôl bola v okrese Ružomberok najúspešnejšia Súkromná základná škola (Štiavnická cesta) so skóre 7.6. Základná škola v Lúčkach získala hodnotenie 7.4.

Viac o tejto téme si môžete prečítať v Ružomberskom hlase č.2/2022 budúci piatok 27. januára.

Vyhľadávanie

Sobota 2. december 2023
0:0:0
Online: