Ružomberský hlas
  • Sobota 22. jún 2024
  • 0:0:0
  • Online:
  • Ružomberok
  • Šport
  • 14. január 2023
  • 1037

AKTUÁLNE Dnes sa odohral prvý zápas nadstavbovej časti Niké extraligy v basketbale žien. Úradujúci vicemajster MBK Ružomberok privítal na domácej palubovke v Koniarni pomerne silný tím spod Urpína - Sláviu Banská Bystrica.

Bystrica, vedená od konca roka novou trénerkou Zuzanou Žirkovou, bývalou úspešnou hráčkou Ružomberka, s ktorým získala aj euroligové titulu, prišla do centra dolného Liptova posmelená tromi novými akvizíciami. Ešte pred časom hrávali za bývalú ŠKP 08 iné zahraničné hráčky, ktoré však, aj za podivných okolností, napokon v klube skončili.

Nahradili ich nové legionárky. Američanky Pulliamová a Sherrillová a Kanaďanka Nofuenteová. Tieto tri hráčky dali v Ružomberku dnes spolu 38 bodov, čo je viac ako 67% všetkých bodov Banskej Bystrice. Slovenky v tíme Žirkovej dnes v podstate zlyhali (až na Holíkovú), a to vážnym spôsobom. 

Dnes to nebol deň Ružomberka. Viaceré opory zlyhali tiež. Buknová, Havranová, Hadačová. Hráčky, ktoré majú ťahať liptovský klub, dnes nepodali optimálny výkon, a to je ešte príliš lichotivé hodnotenie. Zverenky Juraja Suju premenili len 2 (!) z 18 pokusov za tri body, prehrali doskok, robili často a hlúpe chyby. 

Bojovali však do konca, a to naozaj na doraz. Hlavne, aj, keď sa im nedarilo. Snažili sa zvrátiť nepriazeň osudu, vyhrať zápas, no prehra o šesť bodov je v tejto konštelácii vlastne víťazstvom. "V prvom rade treba pogratulovať Banskej Bystrici k dvom skutočnostiam. Prvou je víťazstvo, druhou je fakt, že dotiahli do tímu dve skvelé hráčky z USA, ktoré boli dnes rozhodujúcim faktorom na palubovke. Na druhej strane, chcem vyzdvihnúť svoj slovenský tím s Češkou Andělovou, že počas zápasu odovzdali všetko, čo v nich je," povedal po zápase Juraj Suja pre oficiálny portál MBK Ružomberok.

Kto ešte určite vyhral, je fanklub Concordia 1906. Skutočne, treba uznať, že prísť na extraligový zápas v slovenskej ženskej súťaži v počte vyše 50 ľudí, a vládať, chcieť povzbudzovať svoj milovaný tím príkladným spôsobom celý duel, je u nás unikát. Fanklub bol ďalším hráčom MBK, a aj vďaka nemu dnes Ruža takmer zdolala Sláviu Banská Bystrica.

A rozhodcovia? Tí dnes (znovu) "nesklamali". Aj laici v Koniarni videli, aký meter mali na obidve družstvá, ako pískali a viedli zápas. Možno by im pomohlo, keby sa doma doučili pravidlo o krokoch, alebo niektorých fauloch. Boli totiž verdikty, kedy sa diváci v hale doslova chytali za hlavu. A to vôbec nerobí dobré meno úrovni arbitrov v slovenskej extralige. 

MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica 51:56 (26:26). Svetlíková 13, Andělová 10, Buknová a Urbanová po 7, Havranová 4, Hadačová, Jarošová, Uramová, Štefančová a Dovčíková po 2 – Pulliamová 18, Sherrillová 15, Holíková 8, Nofuenteová 5, Grigerová a Janštová po 4, Da Cruzová 2. Štvrtiny: 18:11, 10:15, 13:20, 10:10. TH: 13/11 – 20/9. Trojky: 2-3. Diváci: 511. Rozhodovali: Fuska, Sirocký, Ribakovs. Úspešnosť streľby: 32% – 36%.

Galéria

divider

Vyhľadávanie

Sobota 22. jún 2024
0:0:0
Online: