Ružomberský hlas
  • Pondelok 27. máj 2024
  • 0:0:0
  • Online:

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto rkhlas) - Písal sa 8. jún 2016. Na Zarevúcej slávnostne otváral svoju prevádzku supermarket spoločnosti Hobbi. Na predajnej ploche viac ako 4 000 štvorcových metrov ponúkal tovar v segmente stavby, dielne, bývania a záhrady. Konkurencie v podobe napríklad Kinekusu či Stavmatu sa vedenie Hobbi nebálo. "Ružomberok považujeme za zaujímavý región, pretože za sortimentom, ktorý ponúkame, museli tunajší obyvatelia, jazdiť desiatky kilometrov na západ či východ,“ povedal pri otvorení generálny riaditeľ Hobbi František Csivre.
Odvtedy sa veľa zmenilo. Ako plynul čas, z predajne postupne, paradoxne, mizol tovar, a pribúdali prázdne regály. Uplynulé týždne bol na interiér obchodu doslova zúfalý pohľad, keďže prázdnota vo vnútri nabrala gigantické rozmery.
Nielen zamestnanci, ale aj zákazníci – ktorí do ružomberského Hobbi chodili čoraz menej – už tušili, že je zle, že sa blíži koniec.
Stalo sa. Redakcii Ružomberského hlasu zrušenie prevádzky potvrdila hovorkyňa Hobbi Lenka Vavro. „Áno, môžeme potvrdiť, že predajňa Hobbi v Ružomberku sa zatvára k 31. augustu 2018. Dôvodom je nízka efektivita predajne.“
Podľa jej slov, do konca júna boli všetci zamestnanci informovaní o situácii. „Boli im ponúknuté možnosti pracovať v našich ďalších predajniach v rámci Slovenska. Nakoľko však v blízkom okolí nemáme možnosť priamo presunúť zamestnancov, rozhodli sa po vzájomných rozhovoroch ukončiť spoluprácu s Hobbi.“
Majiteľom objektu bývalého kaštieľa sv. Žofie, aj predajnej časti, kde predtým sídlila Hypernova, a v súčasnosti dosluhuje Hobbi, je spoločnosť Forespo NR. Jediným akcionárom v nej je Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky.
Za vlastníka nám na otázku ďalšieho využitia objektu po odchode Hobbi odpovedala hovorkyňa Poštovej banky Lýdia Žáčková. „Aktuálne má Forespo NR platnú nájomnú zmluvu. V prípade, keď Hobbi ukončí svoju činnosť, bude Forespo NR riešiť predmetnú situáciu tak, aby zabezpečil výnos z predmetnej nehnuteľnosti,“ znela doslova jej reakcia.
(príspevok sme uverejnili v Ružomberskom hlase č.15/2018)

Vyhľadávanie

Pondelok 27. máj 2024
0:0:0
Online: