Ružomberský hlas
  • Pondelok 4. december 2023
  • 0:0:0
  • Online:

BRATISLAVA/RUŽOMBEROK (mp, foto Trend) - Ekonomický týždenník TREND už 24 rokov udeľuje ocenenia Top Trend za mimoriadne podnikateľské a biznisové výsledky pre významné slovenské firmy. V utorok 9. novembra zorganizoval týždenník galavečer v Slovenskom národnom divadle, počas ktorého odovzdal šesť cien pre najúspešnejšie firmy a manažérov Slovenska za rok 2020. V kategórii Investor roka zvíťazili ružomberské papierne Mondi SCP. Časopis Trend zaujala investícia do nového papierenského stroja PS19 spojená s modernizáciou celulózky v celkovej hodnote 370 miliónov eur.
S výrobnou kapacitou 300 000 ton ročne dodáva zákazníkom nový druh kartóna s názvom Kraft Top White. V rámci podniku ide o najväčšiu investíciu v histórii spoločnosti.
Mondi SCP zvolili za Investora roka čitatelia Trendu, osobnosti v barometri a zástupcovia PwC Slovensko. Cenu na slávnostnom galavečeri prebral za spoločnosť Miloslav Čurilla, predseda predstavenstva Mondi SCP.
„Je pre nás veľkým potešením, že sme uspeli práve s naším projektom. Pre našu spoločnosť to znamená naozaj veľa. Je to ocenenie práce celého tímu, ktorý posledných 5 rokov tvrdo pracoval na tom, aby v našom závode vyrástol úplne nový papierenský stroj, ktorý je momentálne jedným z najmodernejších v Európe. Som hrdý na to, že sa nám závod darí úspešne rozvíjať a prinášať tak zákazníkom nové a inovatívne riešenia. Nový papierenský stroj zhodnocovaním prírodných zdrojov a zberového papiera prispieva k budovaniu cirkulárnej ekonomiky,“ povedal Miloslav Čurilla.

Vyhľadávanie

Pondelok 4. december 2023
0:0:0
Online: